TRYB JASNY/CIEMNY

Dwie połówki - zabawa matematyczna
Znacie mit o dwóch połówkach? W dużym skrócie brzmi następująco: dawno temu greccy bogowie stworzyli pierwszych ludzi. Nie przypominali oni jednak ludzi współczesnych - wyglądali jak piłki, z dwiema głowami, z czterema rękoma i nogami. Nie mogli chodzić, więc toczyli się po ziemi. Żyli sobie w miarę spokojnie, ale po pewnym czasie, jak to ludzie już mają w zwyczaju, zaczęli kwestionować rządy bogów. Zeus, który bardzo nie lubił, kiedy mu się ktoś sprzeciwiał, ukarał ich za to okrutnie - przepołowił dotąd jedną istotę na dwie. Od tamtej pory ludzie wędrują zagubieni po świecie, skazani na szukanie swojej drugiej połowy. Niestety, nie wszystkim się to udaje. 


Dla uczniów przygotowujących się do matury z matematyki, polecam sprawdzone materiały dostępne na stronie uczematmy.pl. 
uczematmy.pl - przygotowanie do matury z matematyki

Ale spokojnie, nie wpadłam na stworzenie wizualizacji owego greckiego mitu dla dzieci, aczkolwiek na pewno niektóre z nich byłyby bardzo zainteresowane. Walentynkowa zabawa matematyczna na dzisiaj to owszem Dwie połówki... serca.


Jak grać?

Wycinamy serduszka i przecinamy je na pół. Zadaniem dziecka jest policz wszystkie kreski i dopasować je do odpowiedniej połówki z cyfrą.


Zadanie oprócz umiejętności liczenia wymaga również sporej dozy uważności - kreski mogą mienić się w oczach ;)


W pliku znajdziecie serduszka od 1 do 20. 


Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :) 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź