TRYB JASNY/CIEMNY

O przewadze zabawek drewnianych nad zabawkami plastikowymi


Asortyment sklepów z zabawkami przytłacza nie tylko rodziców, ale i dzieci. Jak w tym chaosie kolorów, dźwięków i wszelkich nowości wybrać zabawki, które okażą się ponadczasowe, edukacyjne i bezpieczne dla dziecka?

Chcesz kupić dziecku zabawkę, która będzie dla niego atrakcyjna, bezpieczna, pobudzi jego kreatywność i wyobraźnię? Wchodząc do sklepu z zabawkami możemy dostać prawdziwego oczopląsu. Ogrom kolorów, dźwięków, które wydobywają się z zabawek, funkcji, które sprawiają, że zabawka może z dzieckiem rozmawiać, poruszać się czy aktywizować w jeszcze inny sposób może przytłoczyć. Promowane są one jako inteligentne, najlepsze, obowiązkowe w pokoju malucha. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Chcę przedstawić kilka argumentów, że to zabawki wykonane z drewna, mają nad plastikowymi ogromną przewagę. Zaintrygowani?

Pobudzają wyobraźnię

Zabawki wykonane z drewna nie mówią, samodzielnie się nie poruszają, nie tańczą. Czy to jednak wada? Klasyczne drewniane zabawki wymagają od dziecka zaangażowania w zabawę i pobudzenia własnej wyobraźni i kreatywności. To one sprawiają, że dziecko wzrasta i rozwija się z dnia na dzień. Badania i obserwacje jednoznacznie wskazują, że wyobraźnia jest kluczowym elementem do rozwoju funkcji poznawczych dziecka. Drewniane klocki, puzzle czy układanki pozwalają dziecku wykorzystać swoje umiejętności rozumowania, pozwalają odgrywać role, bawić się wyobraźnią i tworzyć najróżniejsze scenariusze. Drewniane zabawki wracają do łask i z pewnością nadal są zdolne rozwijać dziecięcą inteligencję, jak to robiły przez lata.

Eko wybór

Zabawki drewniane są przyjazne dla środowiska. Drewno to materiał, który można poddać recyklingowi, jest biodegradowalny. Plastikowe zabawki, które produkowane są hurtowo, często ozdabiają dziecięce pokoiki, po zakończeniu swojej roli i misji w życiu dziecka lądują najczęściej  w koszu na śmieci - dość szybko się psują, plastik często pęka, zwłaszcza podczas dziecięcych kreatywnych zabaw, przez co stają się bezużyteczne. Warto od małego przekazywać dziecku ideę dbania o środowisko i wybierać naturalne materiały - jak np. drewniane zabawki.

Bezpieczeństwo dziecka

Drewno jest znacznie bardziej bezpiecznym materiałem niż plastik czy metal. W trosce o bezpieczeństwo dziecka wybieraj drewniane zabawki. Dziecko ma tendencję podczas zabawy do korzystania ze wszystkich swoich zmysłów. Nawet jeśli włoży drewnianą zabawkę do buzi nie ma ryzyka, że ona pęknie czy uszczerbi się i zrobi dziecku krzywdę, co jest całkiem prawdopodobne w przypadku zabawek z plastiku. Drewniane zabawki są bardziej wytrzymałe i korzystnie wpływają na samopoczucie i zdrowie Twojego dziecka.

Jeśli poszukujesz ciekawych drewnianych zabawek, które rozwiną dziecko w każdym wieku i sprawią mu przyjemność, sprawdź ofertę dostępną na https://ksiegarnia-edukacyjna.pl.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź