TRYB JASNY/CIEMNY

Czym się kierować wybierając dobre pióro dla dziecka?


Pióro dla dziecka to temat, który spędza sen z powiek wielu rodziców. Obecnie na rynku znajdą oni naprawdę szeroki wachlarz propozycji, z których niełatwo wybrać tę jedną idealną. Jakie pióro dla dziecka wybrać, czym kierować się podczas zakupów i na jakie elementy zwrócić uwagę? Jeżeli jesteście ciekawi, które modele piór wiecznych z asortymentu marki Parker polecamy – zostańcie ze mną do końca.

Pióro dla dziecka musi być komfortowe i wygodne – pisanie to wyzwanie dla małych rączek

Nauka pisania jest dla maluchów naprawdę trudną sztuką. Kreślenie idealnie równych, kształtnych literek w wąskich linijkach to nawet dla nas, osób dorosłych, ogromne wyzwanie, któremu nie każdy by sprostał. Jeśli Wasz maluch buntuje się i nie chce pisać, spróbujcie go zrozumieć. Wytłumaczcie mu, dlaczego warto nauczyć się pisać i wspierajcie go w tej nauce. To dla dziecka naprawdę ważne! By pomóc swojemu maluchowi w początkach jego przygody z pisaniem, koniecznie wybierzcie model pióra wiecznego dla dziecka, który jest lekki oraz cienki. Takie pióro będzie komfortowo leżeć w małej dłoni. Nie będzie się z niej wyślizgiwać lub wypadać. Nie będzie też ciężkie i męczące dla rąk, które nie mają na tyle siły, co ręce dorosłych.

Pióro dla leworęcznego dziecka – jakie wybrać?

Leworęczność jest w dzisiejszych czasach absolutnie normalnym zjawiskiem, dlatego kiedy dziecko sięga po pióro lub długopis lewą ręką, rodzice nie przestawiają go (tak jak było to jeszcze kiedyś) na prawą rękę. Trend ten zauważyli producenci, którzy wypuścili do sprzedaży pióra wieczne dla leworęcznych. Jeśli więc Wasze dziecko należy do grona tych leworęcznych, koniecznie skierujcie swoją uwagę ku modelom piór oznaczonych literką „L”.


Miękka stalówka czy twarda stalówka – czym się różnią i jak dopasować miękkość stalówki do wieku dziecka?

Miękkość stalówki to cecha, która odpowiada za to w jaki sposób nasze pióro sunie po papierze: albo gładko płynie po kartce, albo drapie ją, skrobie i wymaga od nas zdecydowanie większej siły nacisku. To, którą wybierzecie zależy jedynie od indywidualnych preferencji – Waszych i Waszego dziecka. Z doświadczenia wiem, że dzieci preferują raczej miękkie stalówki, którymi pisanie nie wymaga siły. Dlaczego dzieci chętniej je wybierają? To proste, są zwyczajnie łatwiejsze w codziennym użytkowaniu i dużo łatwiej się nimi pisze. W przypadku starszych dzieci i młodzieży sprawdzają się zarówno twarde, jak i miękkie stalówki.

Grubym i ciężkim piórom dla dzieci mówimy NIE!

I to ogromne! Ciężkie, szlachetne pióra to zdecydowanie wybór dla dorosłych, a nie dzieci. Najmłodszym poleca się cienkie pióra o niewielkiej średnicy, które dobrze leżą w małych rączkach. Koniecznie zwróćcie uwagę na modele:

Czy pióro dla dziecka z asortymentu marki Parker to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! Pióra te są porządnie wykonane. Są trwałe, solidne i dopracowane w każdym najmniejszym elemencie. Idealnie nadają się one nauki pisania. Wspierają ją i umożliwiają dziecku rozwój, a dodatkowo – co równie ważne dla najmłodszych – są dostępne w wielu modnych kolorach, które przypadną do gustu i chłopcom, i dziewczynkom.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź