TRYB JASNY/CIEMNY

Rowery biegowe i inne pojazdy dla dzieci

rower dla dziecka

Małe dzieci lubią być w ruchu. Rozpiera je energia, którą bardzo chętnie spożytkują podczas zabawy. Można to wykorzystać, by zarazić dziecko pasją sportową. Już 18-miesięczny maluch może rozpocząć pierwsze samodzielne próby nauki jazdy na rowerze. Służy temu dopasowany do jego możliwości rowerek biegowy. Maluszki równie chętnie korzystają z jeździków, natomiast starsze dzieci uwielbiają rowerki trójkołowe i inne przeznaczone dla nich pojazdy.Rowery biegowe  dla najmłodszych


Popularne wśród rodziców małych dzieci rowery biegowe pozwalają maluchom wyćwiczyć równowagę. W ten sposób dzieci nabywają umiejętności, które przydadzą im się w przyszłości. Rower biegowy najczęściej posiada 2 kółka i nie ma pedałów. Aby ruszyć z miejsca, dziecko musi odepchnąć się nóżkami od podłoża. Z czasem jest w stanie rozpędzić się na tyle, by podnieść nogi w górę i przejechać samodzielnie krótki dystans. Nawet jeśli się to nie uda, zabawa jest doskonała. Przy okazji rowery biegowe:

uczą malucha kontroli nad pojazdem,

rozwijają zdolności motoryczne,

wspierają rozwój fizyczny i sportowy,

wzmacniają mięśnie,

rozwijają u dziecka odwagę i pewność siebie.

Zyskują także rodzice – rowerek biegowy częściowo wyręczy ich w nauce jazdy na rowerze. Gdy dziecko opanuje utrzymywanie równowagi, w przyszłości pozostanie im już tylko czuwanie nad jego bezpieczeństwem.

Jeździki dla maluchów


Po ukończeniu 12 miesiąca życia maluszek może korzystać z jeździka. Jeździki to bezpieczne pojazdy dla dzieci. Mają bardzo atrakcyjny dla najmłodszych design i kolorystykę. Można wybierać spośród różnych modeli aut bądź motorków. Maluch może także „kierować” policyjnym radiowozem, co zapewni mu wiele frajdy. Podczas zabawy dziecko wsiada na pojazd i odpycha się nóżkami, by wprawić go w ruch. Polecam także modele, które wyposażono w barierki zabezpieczające i rączkę do prowadzenia. Te jeździki sprawdzą się podczas dłuższych spacerów.

Rowery trójkołowe, hulajnogi i gokarty


Rowerki trójkołowe są dla maluchów w pełni bezpieczne, ponieważ utrzymują balans. Dopóki maluszek nie opanuje umiejętności pedałowania, rowerek dla dzieci będzie pchany przez rodzica. Z tego powodu rowerki trójkołowe mają dość rozbudowaną konstrukcję i przypominają wyglądem wózek spacerowy. Z kolei przedszkolaki chętnie spożytkują nadmiar energii podczas jazdy na hulajnodze. Prawdziwym hitem są też napędzane pedałami gokarty. Jest to idealny wybór dla małych miłośników motoryzacji.

Elektryczne pojazdy dla dzieci


Wśród propozycji pojazdów dla dzieci powyżej 3 roku życia można znaleźć takie, które sprawią im naprawdę wiele radości. Zasilane akumulatorem pojazdy dla dzieci urozmaicą rodzinne spacery i sprawią, że maluch nie będzie chciał wracać do domu. Różne typy pojazdów – samochody osobowe, terenowe, traktory czy motorki – do złudzenia przypominają te prawdziwe. Wierność szczegółów i wysokie parametry techniczne elektrycznych samochodzików sprawiają, że zabawkę często wybierają tatusiowie. Późniejsze spacery z dzieckiem to okazja do wzmocnienia ojcowskich więzi.

Różne typy pojazdów dla dzieci oraz rowery biegowe znajdziecie w sklepie internetowym manima.pl.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź