TRYB JASNY/CIEMNY

Gry magnetyczne dla dzieci na podróż – na czym polegają i w które warto zainwestować?


Rodzice, którzy często podróżują z dziećmi samochodem, pociągiem albo też samolotem, doskonale wiedzą o tym, że czas ten bywa trudny dla najmłodszych. Świetna informacja jest jednak taka, że z pomocą mogą przyjść tu absorbujące gry magnetyczne dla dzieci. Jak działają takie zabawki i na czym polega ich specyfika? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu magnetycznych gier podróżnych?Magnetyczne gry podróżne dla dzieci – co to takiego? 

Interesujące, podróżne gry planszowe na magnesy to rozwojowa alternatywa dla gier online czy też bajek. Jest to zabawka, która nie tylko urozmaici czas podczas dłuższej podróży, ale zajmie też najmłodszych podczas czekania na przykład w kolejce do lekarza. Intrygujące zabawki podróżne dla dzieci docenione będą również podczas zabaw w domowym zaciszu.

Wyjątkowe, magnetyczne gry planszowe są bardzo praktyczne. Najczęściej mieszczą się w kompaktowym, lekkim, blaszanym pudełku. Zajmują niewiele miejsca w podręcznym bagażu. Każdą rozgrywkę przygotować można bardzo sprawnie. Wystarczy rozłożyć pudełko, które w oka mgnieniu zamienia się w magnetyczną planszę. Magnesy zastosowane są zarówno w pudełku, jak i we wszystkich elementach gry. Dzięki temu rozgrywka jest możliwa nawet podczas wstrząsów, czy też potrąceń planszy. Elementy zawsze pozostają na swoim miejscu.

Ambitna rozrywka dla najmłodszych – magnetyczne gry planszowe 

Pasjonujące, gry magnetyczne do samochodu pełnią wiele funkcji edukacyjnych, dzięki czemu dbają o właściwy rozwój dziecka. Najczęściej są to zabawki dla dzieci już od 3. roku życia. Dzięki magnetycznym grom dzieci między innymi rozwijają motorykę małą, uczą się myśleć logicznie i poznają zasady pozytywnej rywalizacji. Ćwiczą wyobraźnię, pamięć, cierpliwość, spostrzegawczość, a także umiejętność koncentrowania się. Fascynujące gry magnetyczne dla dzieci to typowy przykład nauki poprzez zabawę.

Gry podróżne dla dzieci – czym się kierować podczas zakupu?  

Jeśli decydujesz się na magnetyczne gry podróżne, przede wszystkim dopasuj ich stopień trudności do wieku dziecka. Potrzebna będzie gra jedno-, dwu- czy też wieloosobowa? Dostępne są gry trwające zarówno kilka, jak i kilkadziesiąt minut. Z reguły w podróży im dłuższa i bardziej wciągająca rozgrywka, tym lepiej. Wiele zależy oczywiście od indywidualnych preferencji dziecka.  

Dla najmłodszych wybieraj kolorowe, przyciągające wzrok gry magnetyczne do samochodu w postaci atrakcyjnych układanek. Starszym dzieciom zaproponować możesz klasyki, takie jak: magnetyczne szachy, warcaby, domino, czy też chińczyk. A może lepiej postawić na pasjonujące łamigłówki, gry logiczne, pamięciowe, quizy, czy też mniej popularne, edukacyjne planszówki rozwijające wiedzę o wszechświecie, historii, czy geografii? Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz magnetycznych gier podróżnych dla klientów o rozmaitych wymaganiach.

Podróżne gry planszowe dla dzieci – ciekawe propozycje 

Niewątpliwie jednymi z bardziej kreatywnych są magnetyczne gry podróżne zachęcające do rysowania. Wśród nich na uwagę zasługuje m.in. gra Doodle a Droodle. Droodle to określenie, które łączy w sobie dwa pojęcia: doodle – szkicować oraz riddle – rozwiązywać zagadkę. Podczas gdy jeden z graczy tworzy rysunek spójny z obrazkiem narysowanym na wylosowanym magnesie, pozostali gracze zgadują, co przedstawia szkic. Gra rozwija kreatywność i pomysłowość. W zestawie załączony jest zmywalny mazak. 

W każdej podróży niezastąpione okażą się logiczne zabawki podróżne dla dzieci wybitnie zachęcające do myślenia. Wskazać tu można na interesujący Mastermind. Celem gry jest odgadnięcie ukrytej kombinacji kolorystycznej pionków.  

Inną, pasjonującą opcją jest gra Tangram dla jednej osoby. Jest to chińska układanka, która składa się z siedmiu elementów – figur geometrycznych. Figury te powstały poprzez rozcięcie kwadratu. Gra zawiera broszurkę z zadaniami. Przy pomocy tangramu możliwe jest ułożenie tysięcy obrazków przedstawiających rozmaite postaci oraz przedmioty. Celem gry jest wykorzystanie wszystkich siedmiu elementów tangramu do odtworzenia przedstawionego obrazka na podstawie jedynie jego konturów. A to wcale nie jest takim prostym zadaniem! Takie gry podróżne dla dzieci w ogromnym stopniu wpływają na rozwój wyobraźni.  

Kolejne, pochłaniające uwagę gry magnetyczne dla dzieci to popularne statki, czy też gra państwa miasta w podróży. Warto zainteresować się również grą Małpka, stworzoną na wzór klasycznego Wisielca. Celem jest odgadnięcie tajnego słowa przeciwnika przed ułożeniem obrazka małpki. Zabawa rozwija inteligencję, zdolność pisania oraz kojarzenia.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź