TRYB JASNY/CIEMNY

Jak spędzić wolny czas z dzieckiem w domu? Pomysły na rozwijające czynności

czas wolny z dzieckiem w domu

Spędzanie wolnego czasu z naszymi dziećmi, pomiędzy wykonywaniem różnych obowiązków zawodowych czy domowych, to wyjątkowo przyjemny czas relaksu przeznaczony tylko dla rodziny. W związku z tym, że rodzice pragną zadbać o dobry rozwój swoich pociech, coraz częściej zastanawiają się jak efektywnie spędzić wolny czas z dziećmi, by wspomóc ich rozwój, nauczyć nowych zdolności manualnych czy zafundować im praktyczną dawkę wiedzy. Jakie zajęcia będą połączeniem nauki i zabawy? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych porad? Zaczynamy!


Trzy rozwijające sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem


Pragniesz poznać sposoby, dzięki którym Twoje dziecko podczas spędzania z Tobą czadu wolnego będzie doskonale się bawić, a przy okazji uczyć? 

Ciekawa książka


Książki podróżnicze to fantastyczne rozwiązanie na wiele godzin wspólnej zabawy. Pokazywanie dziecku najpiękniejszych miejsc na świecie, przemierzanie różnych kierunków świata podczas analizy mapy czy bajki z podróżniczą fabułą opartą na rzeczywistych miejscach i występujących w nich zabytkach, przyrodzie czy historii sprawi, że nasze dzieci z ochotą zainteresują się geografią. Co więcej, książka podróżnicza jest także dobrą opcją, która zachęci nasze dzieci do poznania historii, odwiedzenia muzeum czy zwiedzenia zamku. Piękna historia może rozpocząć się już w domu, przy dziecięcym biurku.

Drugą, pokrewną propozycją na spędzanie czasu z dzieckiem są książki dla dzieci o bardzo różnorodnej tematyce. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji Malucha i jego zainteresowań. Dla rodziców, którzy pragną zaszczepić w swoich pociechach miłość do czytania, książka dla dzieci o tematyce ulubionej gry czy z udziałem postaci z ulubionej bajki dziecka, z całą pewnością wprawi Malucha w zachwyt i zainteresuje do poznania jego książkowych przygód. 

Nieocenionym źródłem wiedzy i rozwoju jest książka dla dzieci, która poszerza słownictwo, uczy nauki czytania i wyobraźni. Bez znaczenia pozostaje, czy jest to książka podróżnicza, scince-fiction czy przygodowa - czytanie zawsze niesie ze sobą korzyść.

Puzzle


Trzecim sposobem na efektywne spędzenie czasu z dziećmi są puzzle. Układanie ich znacznie zwiększa umiejętności motoryczne dziecka oraz wyobraźnię przestrzenną. Zabawa z puzzlami to jedno z najbardziej kreatywnych zajęć. Warto wybrać taki wzór puzzli, który z całą pewnością spodoba się naszemu dziecku. Ulubione auto, bohater kreskówki, ukochana księżniczka, czy w przypadku dzieci starszych zamek, który w nieodległej przyszłości udało nam się zwiedzić, dodatkowo wywołają większe zainteresowanie. 

Różnorodność kluczem do spędzenia czasu wolnego z dziećmi 


Dzieci nie lubią nudy, szybko pragną odmiany. To mali odkrywcy, których interesuje wiele rzeczy jednocześnie. Jeśli więc chcemy efektywnie i mile spędzić czas wolny z dziećmi na zabawie połączonej z nauką, musimy zadbać o różnorodność oferowanych dziecku zajęć. Cały dzień układania puzzli czy czytania książek dla dzieci nie zda egzaminu. Najlepiej połączyć je z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Po solidnym spacerze, jeździe na rowerze, sankach czy wizycie na basenie (w zależności od pory roku), każde dziecko z ogromną chęcią wyruszy w przygodę z książką podróżniczą czy poukłada puzzle. 

Dobra zabawa jest najlepszą formą nauki dla naszych Maluchów. Dzieciństwo to przede wszystkim powinien być czas beztroski, który nasze dzieci będą mogły miło wspominać w dorosłym życiu. Dlatego właśnie, pozwólmy im na radość, połączoną z nauką. Do dzieła!  

Jeśli nie wiesz jakie książki wybrać dla swojego dziecka, pozwól, że drogeria internetowa ksiazkowo.com w tym pomoże! Zachęcamy do zajrzenia na stronę, gdzie szeroki wachlarz kryteriów pozwoli na łatwy i szybki wybór książek, których szukasz dla swojego Malucha nawet od najmłodszych lat. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź