TRYB JASNY/CIEMNY

Zegar do druku - edukacyjne karty pracy

zegar do druku


Czas to ważny aspekt życia każdego dziecka. Rozumienie godzin i zarządzanie czasem są kluczowe dla rozwoju już na poziomie przedszkola. W tym artykule przedstawię, jak można w prosty sposób zaznajomić przedszkolaki ze zrozumieniem czasu, używając do tego celu samodzielnie wykonanego zegara.


Tarcza zegara do druku - budowanie podstaw

Pierwszym krokiem jest pozwolenie dzieciom na stworzenie ich własnego zegara. Dajemy im szablon zegara bez wskazówek i cyfr, zachęcając do dekorowania go według własnego uznania. To nie tylko rozwija kreatywność, ale także pomaga w zrozumieniu podstawowych elementów zegara.


Dopasuj wskazówki zegara

Po zaprojektowaniu zegara, dzieci przycinają odpowiednio wskazówki. Następnie samodzielnie lub przy pomocy dorosłego, przyczepiają je do tarczy zegara pinezką. Manipulowanie wskazówkami i eksperymentowanie z różnymi ustawieniami pozwala zrozumieć, jak odczytywać różne godziny.


Co robię o... - łączenie czasu z działaniem

Na dodatkowych kartach pracy znajduje się sekcja, gdzie dzieci mogą wyrazić, co robią o określonych porach dnia. To ćwiczenie pomaga w połączeniu abstrakcyjnego pojęcia czasu z codziennymi zajęciami.

zegar darmowe karty pracy


Łamigłówki z godzinami - rozwijanie myślenia

Proste zagadki i pytania związane z czasem są świetnym sposobem na rozwijanie logicznego myślenia. Dzieci uczą się ustalać czas na podstawie typowych codziennych czynności.


Karta pracy z zegarem to doskonały sposób na łączenie nauki z zabawą. Dzięki takim aktywnościom, dzieci nie tylko uczą się ważnych umiejętności, ale także rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Jest to idealne narzędzie edukacyjne dla nauczycieli i rodziców, pragnących wprowadzić przedszkolaki w świat nauki o czasie.


Zegar do druku do pobrania TUTAJ

Zegar karty pracy do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź