TRYB JASNY/CIEMNY

Świętujemy Dzień Śniegu w przedszkolu

 

dzień śniegu przedszkole


Zima to jedna z ulubionych pór roku, ze względu na nieliczne śnieżne dni (przynajmniej w większości Polski), zupełnie niespotykane przez inne sezony. Co może być bardziej ekscytujące niż obchodzenie Dnia Śniegu w przedszkolu? W tym artykule opowiem, jak przedszkola mogą świętować ten wyjątkowy dzień.

Jak przygotować Dzień Śniegu w przedszkolu?

Organizacja Dnia Śniegu w przedszkolu zaczyna się od kreatywnego planowania. Przygotowałam dla Was krótki scenariusz, który pomoże wprowadzić dzieci w zimowy nastrój. Od tworzenia śnieżnych dekoracji po edukacyjne zabawy, ten dzień obfituje w niesamowite atrakcje.

Dzień Śniegu napis


Zapoczątkujmy dzień od stworzenia wielkiego napisu "Dzień Śniegu" z papieru i brokatu. To świetna okazja do pracy zespołowej oraz rozwijania kreatywności dzieci. Wystarczy napisać duże litery na osobnych kartkach, układające się w napis "Dzień Śniegu", a następnie pozwolić zaszaleć dzieciom z dekoracjami. Jeśli z jakiegoś powodu wolicie gotowe napisy na specjalne okazje, w pliku na końcu wpisu taki właśnie napis do druku znajdziecie. 
   

Dzień Śniegu karta pracy


Karty pracy to świetny sposób na łączenie zabawy z edukacją. Zaproponujcie dzieciom zadania związane ze śniegiem, takie jak kolorowanki, zagadki czy proste eksperymenty. Do pobrania w pliku znajdziecie kartę ze śnieżnym sudoku. Zadaniem dzieci jest wyciąć obrazki na dole strony i ponaklejać w puste miejsca, tak aby się nie powtarzały w żadnym rzędzie. 

Sprawdźcie też ostatni artykuł o tworzeniu sztucznego śniegu w domu: https://www.dzieckiembadz.pl/2024/01/jak-zrobic-sztuczny-snieg-w-domu-6.html - może stanowić inspirację do niektórych zadań! Np. w przygotowanym śniegu możecie ukryć poprzecinane na pół śnieżynki, które dzieci muszą odnaleźć a następnie sparować. Propozycja takich śnieżynek również w pliku.

Dzień Śniegu przedszkole


Obejmijmy całe przedszkole aktywnościami związanymi ze śniegiem. Można zorganizować konkurs na wykonanie bałwana z ciastoliny plasteliny, masy solnej, czy też zabawy ruchowe imitujące zimowe aktywności. Do tego ostatniego świetnie nadają się zimowe karty ruchowe dostępne pod linkiem ukrytym w tym zdaniu.

Dzień Śniegu scenariusz


Zaplanujmy każdą godzinę, aby maksymalnie wykorzystać ten dzień. Od zajęć plastycznych, przez zabawy ruchowe, aż po krótką lekcję o tym jak powstaje śnieg


Dzień Śniegu w przedszkolu to nie tylko doskonała okazja do zabawy, ale również do edukacji. Wykorzystując powyższe pomysły, możecie sprawić, że ten dzień będzie niezapomniany dla wszystkich przedszkolaków. Nie zapomnijcie udokumentować tych chwil i podzielić się nimi z rodzicami. Wesołego Dnia Śniegu!

Materiały na Dzień Śniegu do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź