TRYB JASNY/CIEMNY

"Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic" A.Y. Napier i C. Whitaker - Znak Literanova

rodzinna karuzela terapia rodzin bez tajemnic książkaW świecie literatury psychologicznej, książka "Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic" autorstwa Augustusa Y. Napiera i Carla Whitaker'a stanowi wyjątkowe dzieło, które moim zdaniem uzupełnia się z innym znaczącym tytułem w tej dziedzinie - "Nie zaczęło się od ciebie" Marka Wolynna. Obydwie publikacje skupiają się na wpływie rodziny na rozwój osobowości i zdrowie psychiczne, jednak "Rodzinna karuzela" oferuje unikalne spojrzenie na dynamikę rodzinnych relacji. Jeśli jesteście fanami "Nie zaczęło się od ciebie" i książka wywarła na Was wpływ, na pewno ta pozycja również Was nie rozczaruje!


Książka ukazała się po raz pierwszy w 1978 roku, ale jej wartość i znaczenie nie zmalały nawet na jotę przez lata. Napier i Whitaker skupiają się na analizie wzorców komunikacji, ról rodzinnych i ich wpływu na życie jednostki. Autorzy precyzyjnie rozkładają na czynniki pierwsze, jak wzorce różnych zachowań są przekazywane z pokolenia na pokolenie, często prowadząc do powtarzania się niezdrowych wzorców relacji. Książka stanowi świetne źródło wiedzy zarówno dla profesjonalistów w dziedzinie psychologii, jak i dla osób zainteresowanych głębszym zrozumieniem własnej rodziny oraz samego siebie.


Dzięki sfabularyzowaniu, Augustus Y. Napier i Carl Whitaker, otwierają przed czytelnikiem drzwi swojego gabinetu, pozwalając mu być świadkiem terapii rodziny Brice'ów. Poprzez szczegółowy opis sesji terapeutycznych, czytelnik ma niezrównaną okazję do obserwacji procesu terapeutycznego od środka, poznając techniki i metody pracy dwóch wybitnych psychoterapeutów. Ich umiejętność zadawania pytań, trafne spostrzeżenia i profesjonalizm w prowadzeniu terapii to prawdziwe mistrzostwo, które inspiruje i zachwyca. Skutkiem tego jest, że "Rodzinna karuzela" wyróżnia się przystępnym stylem, który sprawia, że zagadnienia psychologiczne stają się zrozumiałe dla szerokiego grona czytelników. Napier i Whitaker z empatią podchodzą do tematu, oferując czytelnikom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne wskazówki, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu rodzinnych problemów. 


Książka ta jest nieocenionym klasykiem, który dawał podwaliny pod terapię rodzinną oraz cennym nabytkiem biblioteki dla każdego, kto szuka sposobów na poprawę swoich relacji rodzinnych. Jej lektura to nie tylko poszerzenie horyzontów myślowych, ale także praktyczne narzędzie do pracy nad sobą i swoim otoczeniem, co czyni ją doskonałą lekturą zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z psychoterapią.
Za książkę dziękuję wydawnictwu:


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź