TRYB JASNY/CIEMNY

Zestaw do nauki czytania – jak z niego korzystać?

zestaw do nauki czytania

Chcesz nauczyć swoje dziecko czytać? A może jesteś nauczycielem i szukasz rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią Twoim uczniom edukację? Dobrą opcją jest zaznajomienie się z metodą Domana. Warto też wyposażyć się w specjalny zestaw do nauki czytania. W jaki sposób z niego korzystać? Wyjaśniam!

Nauka czytania metodą Domana – na czym polega?

Zdarzyło Ci się słyszeć o nauce czytania metodą Domana, ale nie wiesz, na czym to polega? Otóż skupia się ona na poznawaniu przez dziecko słów zapisanych na kartonikach. Z czasem dołącza się wyrażenia, a później również całe zdania. Jest to metoda czytania globalnego, dzięki czemu łatwo nauczyć malucha czytać również w innych językach. Co najważniejsze, to nie tylko bardzo skuteczny sposób, ale także przyjemny i pozbawiony presji. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że nauka poprzez zabawę jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz mieć pewność, że dzięki tej metodzie dziecko nie będzie miało złych wspomnień i nie zrazi się do zdobywania nowych umiejętności.

Zestaw do nauki czytania – to warto wiedzieć

Nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie kartoników z wyrazami? A może po prostu obawiasz się, że wybierzesz zbyt trudne słowa? W takim razie dobrą opcją dla Ciebie jest zakup specjalnego zestawu do nauki czytania. Bez wątpienia takie komplety są wygodne w użytkowaniu. Wyrazy są zapisane odpowiednią czcionką, a całość jest w 100% zgodna z założeniami metody Domana. Istotne jest również to, że zestaw możesz zabrać ze sobą wszędzie, więc nie trzeba przerywać nauki z powodu wyjazdu itp.

Dostępne pakiety do nauki czytania

Warto wiedzieć, że zestaw do nauki czytania jest dostępny w różnych wariantach. Każdy jest przeznaczony do innych etapów nauki. Jeśli nie chcesz od razu kupować wszystkich, możesz najpierw zamówić Pakiet I. Jest on odpowiedni do pierwszego i drugiego etapu nauki. Na kartach znajdują się pojedyncze słowa i wyrażenia dwuwyrazowe. Oprócz tego dołączony jest poradnik z instrukcją, harmonogram nauki, zakładka, czyste karty i czerwony marker. Na pustych kartonikach będziesz mieć możliwość napisania wybranych przez siebie słów np. imienia dziecka czy jego zwierzaka.

Bez wątpienia zestawy do nauki czytania metodą Domana są bardzo przydatne dla rodziców i nauczycieli. Dzięki nim nie stracisz czasu na samodzielne przygotowywanie kart i nie popełnisz błędów. Jeżeli się na nie zdecydujesz, na pewno nie będziesz żałować, a maluch szybko i w przyjemny sposób opanuje cenną umiejętność, jaką jest czytanie.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź