TRYB JASNY/CIEMNY

Czy kitchen helper to dobry pomysł na prezent dla dziecka? Znamy odpowiedź!

kitchen helper

Kupno prezentu dla dziecka jest dużym wyzwaniem. Dziecięce pasje i potrzeby dynamicznie się zmieniają. Najczęściej wybór pada na zabawkę. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy gadżet będzie dobrze wpływał na rozwój malucha. Jednym z polecanych przez rodziców upominków jest nowoczesny pomocnik kuchenny, czyli kitchen helper. Dlaczego warto podarować go dziecku? Jak wybrać odpowiedni model? Odpowiadam na te pytania w poniższym artykule!


Czym jest kitchen helper?

Kitchen helper to funkcjonalny pomocnik kuchenny, dzięki któremu Twój mały kucharz będzie mógł bezpiecznie towarzyszyć Ci w przyrządzaniu posiłków. Z pewnością chętnie pomiesza składniki na sałatkę, udekoruje przygotowane przez Ciebie ciasteczka czy spróbuje zrobić samodzielnie pierwszą kanapkę. Kitchen helper to znakomita alternatywa np. dla krzesła. Specjalna budowa podestu zapewnia maluszkowi bezpieczeństwo przed upadkiem.

Kitchen helper jest praktycznym narzędziem, które umożliwia stworzenie dziecku bezpiecznej przestrzeni pozbawionej barier. Dzięki temu maluch może bezpiecznie doskonalić zdobyte umiejętności i przyswajać nowe. Podest to nie tylko korzyści dla dziecka – jako rodzic z pewnością dostrzeżesz w nim mnóstwo zalet. Jedną z najważniejszych jest fakt, że Twoja pociecha będzie zawsze w zasięgu Twojego wzroku!

Czy warto podarować dziecku kitchen helper w prezencie?

Dzieci z natury są bardzo ciekawskie. Nie od dziś wiadomo, że uwielbiają naśladować dorosłych, dzięki czemu uczą się nowych umiejętności. Właśnie dlatego chętnie biorą udział w domowych czynnościach, w tym np. w przygotowywaniu posiłków. Jeżeli więc poszukujesz praktycznego prezentu dla malucha, który potrafi samodzielnie stać, to kitchen helper jest strzałem w dziesiątkę. Wspólne gotowanie z opiekunem to okazja do nauki przydatnych umiejętności, rozwijania samodzielności i kreatywności. Maluch uczy się też cierpliwości To także okazja do spędzenia cudownego czasu razem i pielęgnowania więzi.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając kitchen helper?

Rynek oferuje mnóstwo pomocników kuchennych, które warto podarować maluchowi w prezencie. Wybierając ten mebel, koniecznie zwróć uwagę na jego solidność i wytrzymałość. Dziecko będzie go bowiem testowało na wiele sposobów. Postaw na kitchen helper najwyższej jakości – doskonale sprawdzą się modele oferowane np. przez tupti.wood. To polski producent mebli inspirowanych pedagogiką Montessori. Dużym atutem dostępnych tam produktów jest to, że ich jakość i zgodność z obowiązującymi normami potwierdzają stosowne certyfikaty. Pamiętaj o tym, że w kwestii bezpieczeństwa dzieci nie ma miejsca na kompromisy!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź