TRYB JASNY/CIEMNY

Bingo z miesiącami - darmowe karty do druku

 

bingo dla dzieci do druku
Czy szukacie nowego sposobu na naukę miesięcy dla dzieci? Gra bingo z miesiącami to doskonały wybór dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, łączący naukę z zabawą. W tym wpisie prezentuję Wam darmową grę bingo, która może stać się nie tylko rozrywką, ale i skutecznym narzędziem edukacyjnym.

Co to jest bingo z miesiącami?

Bingo z miesiącami to wariacja klasycznej gry bingo, dostosowana do potrzeb edukacyjnych dzieci. Zamiast tradycyjnych numerów, na kartach bingo znajdują się nazwy miesięcy. Gra ta jest doskonałą metodą na zapoznanie dzieci z kolejnością i nazwami miesięcy, a także rozwija ich umiejętności słuchania i koncentracji.

Dlaczego bingo z miesiącami?

Gra jest świetnym sposobem na naukę przez zabawę. Dzieci uczą się miesięcy roku, nie zdając sobie nawet sprawy, że to część ich edukacji.

Bingo z miesiącami pomaga w rozwoju umiejętności słuchania, koncentracji oraz szybkiego reagowania.

Gra jest łatwa do dostosowania do różnych poziomów trudności, co czyni ją idealną zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów klas niższych. Dla dzieci niepotrafiących czytać, umieściłam w grze symboliczne ilustracje kojarzące się z każdym miesiącem.

Poza tym sama idea gry w bingo jest bardzo ekscytująca i sprawi dzieciom mnóstwo radości!

Jak grać w bingo z miesiącami?

Wydrukuj karty bingo z nazwami miesięcy oraz żetony. Żetony włóż do woreczka.

Wywołuj nazwy miesięcy losowo. Dzieci zaznaczają miesiące na swoich kartach. Do zaznaczania dobrze sprawdzają się nakrętki lub guziki.

Pierwsze dziecko, które zaznaczy wszystkie miesiące w rzędzie, kolumnie lub na przekątnej, wygrywa.

W pliku znajdziecie 5 kart. Aby grać w grupie dzieci, należy podzielić dzieci na zespoły.Gra bingo z miesiącami jest fantastycznym narzędziem, które łączy naukę z zabawą. Jest idealna dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą w atrakcyjny sposób nauczyć dzieci miesięcy roku. Spróbujcie tej gry w swojej klasie lub w domu i zobaczcie, jak dzieci rozwijają nowe umiejętności, jednocześnie świetnie się bawiąc!


Bingo z miesiącami do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź