TRYB JASNY/CIEMNY

Karnawał na świecie - barwne święta od Brazylii po Belgię

karnawał na świecie tradycje dla dzieci

Czy wiecie, że na całym świecie ludzie świętują karnawał na różne, fascynujące sposoby? Od tętniących życiem ulic Rio de Janeiro w Brazylii po kolorowe parady w Belgii – karnawał to czas radości, muzyki i niezwykłych kostiumów. W tym artykule zabieram Was w podróż do pięciu niesamowitych miejsc, gdzie karnawałowe tradycje zachwycają i inspirują.

Karnawał w Rio de Janeiro, Brazylia

W Brazylii karnawał to największa impreza roku! Tancerze samba w spektakularnych, kolorowych kostiumach tańczą na ulicach Rio. Jest głośno, wesoło i bardzo kolorowo. Ludzie śpiewają i tańczą do rytmów brazylijskiej muzyki. To prawdziwa uczta dla oczu i uszu!

Mardi Gras w Nowym Orleanie, USA


W USA, Mardi Gras, znany też jako Tłusty Wtorek, jest dniem pełnym zabawy. W Nowym Orleanie ulice wypełniają się paradami z wozami, a muzyka jazzowa rozbrzmiewa wszędzie. Dzieci łapią kolorowe koraliki, a wszyscy cieszą się pysznymi pączkami i ciastkami!

Karnawał w Wenecji, Włochy


W Wenecji karnawał to powrót do przeszłości. Ludzie noszą eleganckie, historyczne stroje i piękne, ręcznie robione maski. Można poczuć się jak w bajce, spacerując wśród tajemniczych postaci i starych, weneckich budynków.

Notting Hill Carnival, Wielka Brytania

*Ilustracja: Muzyka calypso i taniec na ulicach Londynu*
W Londynie, Notting Hill Carnival to wielkie święto kultury Karaibów. Ulice wypełniają się muzyką calypso, soca i reggae. Wszędzie widać kolorowe kostiumy, a taniec i śpiew trwają do późna.

Karnawał w Binche, Belgia


W Belgii, w małym mieście Binche, karnawał ma wyjątkową postać. Postacie zwane 'Gilles' noszą specjalne stroje i maski, a rzucając pomarańcze do tłumu, rozdają szczęście.


Jak widzicie, karnawał to wspaniały czas w różnych częściach świata. Każde miejsce ma swoją wyjątkową historię i sposób świętowania. Mam nadzieję, że nasza podróż była dla Was równie ekscytująca, jak dla mnie. Nie zapomnijcie pobrać darmowych ilustracji wraz z opisami, aby zawsze mieć kawałek karnawału ze sobą. Świetnie sprawdzą się podczas zajęć lub jako dekoracja na gazetkę.


Komentarze

  1. Mamy w sali mapę świata. Wszystkie święta omawiamy w w światowym stylu😉. Twoje materiały są bardzo pomocne

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź