TRYB JASNY/CIEMNY

Historia walentynek - ilustrowana Legenda o świętym Walentym dla dzieci

legenda o świętym Walentym dla dzieciCzy zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięły się walentynki? To święto miłości, obchodzone każdego roku 14 lutego, ma swoje korzenie w tragicznej, ale też fascynującej historii świętego Walentego. W nowym, ilustrowanym wydaniu "Legendy Świętego Walentego" próbuję przenieść dzieci w czasie, aby odkryć dla nich początki tej pięknej tradycji. 

Początki Święta Zakochanych

Legenda mówi o Świętym Walentym, rzymskim biskupie, który żył w III wieku n.e. W czasach, gdy cesarz Klaudiusz II zakazał małżeństw wśród młodych mężczyzn, wierząc, że kawalerowie są lepszymi żołnierzami, Walenty stał się symbolem odwagi i miłości. Kolorowanka o świętym Walentym ilustruje te wydarzenia, ukazując Walentego jako postać odważnie sprzeciwiającą się niesprawiedliwym prawom, tajnie udzielającą ślubów zakochanym parom.

W więzieniu za wiarę w miłość

Zatrzymany i uwięziony za swoje działania, Walenty pozostał nieugięty w swoich przekonaniach. Według legendy, podczas pobytu w więzieniu, zakochał się w córce swojego strażnika, a dzień przed egzekucją, przekazał jej list miłosny, podpisując go "od Twojego Walentego". Moja kolorowanka zawiera piękne ilustracje tego wzruszającego momentu, inspirujące dzieci do czerpania radości z małych gestów miłości i przyjaźni.

Tradycja walentynek

Śmierć Walentego, która miała miejsce 14 lutego, stała się symbolem poświęcenia w imię miłości. W kolorowance przedstawiam, jak z biegiem czasu, dzień ten przekształcił się w święto miłości, znane obecnie jako walentynki. Ilustracje ożywiają tę tradycję, przedstawiając sceny wymiany kartek walentynkowych, kwiatów i wyrazów uczuć.

Historia walentynek dla dzieci

"Ilustrowana Legenda świętego Walentego" to nie tylko kolorowanka, to narzędzie edukacyjne, które pomaga rodzicom, opiekunom i nauczycielom rozmawiać z dziećmi o znaczeniu miłości, empatii i historii. Zawarte w niej kolorowanki i zadania sprawiają, że opowieść staje się bardziej interaktywna i sprawdzi się doskonale jako element zajęć o walentynkach. Zadaniem dziecka jest wyciąć opisy i umieścić je pod odpowiednimi ilustracjami, a następnie pokolorować obrazki. W dalszym kroku należy ułożyć historię według chronologii, wpisać cyfry w serduszka i opowiedzieć skąd wzięła się tradycja walentynek.

Legenda o świętym Walentym do pobrania TUTAJ


Zapraszam do zagłębienia się w legendę o świętym Walentym i odkrycia, jak ta starożytna historia nadal wpływa na nasze współczesne obchody walentynek. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź