TRYB JASNY/CIEMNY

Zabawa z bałwankiem - karty do druku dla przedszkolaków i maluchów w żłobku

bałwan zabawy przedszkole
Dzisiaj chcę podzielić się z Wami pomysłem na zimową zabawę, która nie tylko dostarczy Waszym pociechom mnóstwo radości, ale również wesprze ich rozwój manualny i koordynację wzrokowo-ruchową. Zima to idealny czas, by przybliżyć dzieciom tematykę związaną z bałwanami, a nasza dzisiejsza zabawa pozwoli to zrobić bez względu na pogodę za oknem! Sprawdzi się również doskonale w Dzień Bałwana 18 stycznia!


Zabawa z bałwankiem – doczep guziki bałwankowi


Zaprojektowana z myślą o przedszkolakach i maluchach w żłobku, ta prosta do wykonania aktywność wykorzystuje kolorowe guziki i wzory, by dzieci mogły "ubierać" bałwanki. Zadanie polega na dopasowaniu i doczepieniu guzików na bałwanku zgodnie z pokazanym wzorem. To doskonałe ćwiczenie na rozwijanie precyzji, cierpliwości oraz zdolności rozpoznawania kolorów i wzorów.

Jak przygotować zabawę?


1. Wydrukuj wzory bałwanków – na dole wpisu znajdziecie darmowe karty do wydruku z różnymi wariantami bałwanków. Sprawdźcie również zabawę w doczepianie bałwankowi guzików według cyfry!
   
2. Zbierz kolorowe guziki – Możecie użyć guzików, które macie w domu lub zakupić kolorowy zestaw. Pamiętajcie, aby guziki były odpowiedniej wielkości do małych rączek dziecka. Zamiast guzików można użyć pomponów kreatywnych lub ciastoliny. 

3. Przygotuj miejsce do zabawy – Znajdźcie spokojne i wygodne miejsce, gdzie dziecko będzie miało wystarczająco dużo przestrzeni do pracy. Możecie rozłożyć podkładkę, by ułatwić przypinanie guzików.

4. Prowadź i wspieraj – Siedźcie z dzieckiem i pomagajcie tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Pozwólcie maluchowi na samodzielne podejmowanie decyzji i próby dopasowania guzików.

Korzyści z zabawy


- rozwój motoryki małej – dopasowywanie i przypinanie guzików to świetne ćwiczenie na rozwój drobnych mięśni rąk.
- nauka kolorów i wzorów – dziecko uczy się rozpoznawania i nazywania kolorów, a także obserwuje różne wzory i sekwencje.
- ćwiczenie cierpliwości i koncentracji – zabawa wymaga skupienia i dokładności, co przyczynia się do rozwoju zdolności koncentracji u najmłodszych.
- stymulacja kreatywności – dzieci mają możliwość eksperymentowania z różnymi kombinacjami, co rozwija ich wyobraźnię i kreatywność.

- wzmacnianie umiejętności wizualnych – dopasowywanie guzików do wzorów na kartach pomaga w rozwoju umiejętności wizualnych i zdolności do rozróżniania detali.

Pamiętajcie, by chwalić dzieci za ich starania i kreatywność podczas zabawy. Każde, nawet najmniejsze osiągnięcie zasługuje na pochwałę!

W pliku znajdziecie dużą sylwetę bałwana oraz 20 kart ze wzorami.

Zabawa z bałwankiem do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź