TRYB JASNY/CIEMNY

Bezpieczna zima - ilustracje dla dzieci do pobrania i wydrukowania

bezpieczne i niebezpieczne sytuacje zimowe obrazki dla dzieci


Dzisiaj skupimy się na bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. W dobie cyfrowej edukacji, chcę wspierać rodziców i opiekunów w przekazywaniu ważnych lekcji o bezpieczeństwie. Dlatego przygotowałam dla Was serię ilustracji do pobrania i wydrukowania, które przedstawiają bezpieczne i niebezpieczne sytuacje zimowe.


Bezpieczeństwo zimą do druku

Edukacja wizualna jest kluczowa w rozwoju dziecka. Ilustracje to doskonały sposób na przekazanie skomplikowanych koncepcji w łatwy do zrozumienia sposób. Ilustracje przedstawiające bezpieczne i niebezpieczne sytuacje zimą zostały stworzone z myślą o młodszych dzieciach, aby nauczyć je rozróżniania między bezpiecznymi a niebezpiecznymi sytuacjami podczas zimowych zabaw.


Bezpieczne i niebezpieczne sytuacje zimą obrazki dla dzieci

Ilustracje przedstawiają różnorodne scenariusze: od zabawy na sankach, przez budowanie bałwana, po zabawę na śniegu. Każda grafika skupia się na konkretnej sytuacji.

Zadaniem dziecka jest zdecydować, czy na ilustracji jest przedstawione bezpieczne czy niebezpieczne zachowanie/sytuacja. Dzieci odpowiedź mogą wskazywać palcem lub za pomocą klamerki/spinacza, dzięki czemu dodatkowo ćwiczą motorykę małą.

Zima to czas radości dla dzieci, ale też okres, kiedy łatwo o wypadki. Edukowanie dzieci o potencjalnych niebezpieczeństwach zimą jest kluczowe dla ich bezpieczeństwa.

Ta zabawa będzie świetnym uzupełnieniem kodeksu bezpiecznych ferii zimowych, który znajdziecie pod linkiem ukrytym w zdaniu. 


Jak wykorzystać ilustracje o bezpieczeństwie podczas zimy?

  • Wykorzystajcie ilustracje do rozmowy z dziećmi o bezpieczeństwie.
  • Proście dzieci o wyjaśnienie, co na ilustracji jest bezpieczne, a co nie.
  • Zorganizujcie quiz utrwalający zdobytą wiedzę.
  • Zachęcajcie dzieci do samodzielnego narysowania ilustracji, dodając element zabawy.


Mamy nadzieję, że te ilustracje będą pomocne w edukowaniu Waszych dzieci o bezpieczeństwie zimowym. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach! Jakie są Wasze sposoby na naukę dzieci o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw?

Bezpieczna zima ilustracje do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź