TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zrobić sztuczny śnieg w domu? - 6 prostych przepisów na zabawę z dziećmi

przepisy na sztuczny śnieg


Sztuczny śnieg to doskonała, sensoryczna aktywność, która zachwyci każdego malucha! Można go zrobić kiedy tylko przyjdzie nam ochota, niezależnie od warunków atmosferycznych oraz pory roku. W tym artykule przedstawiam 6 prostych przepisów na sztuczny śnieg, które możesz łatwo przygotować ze składników, które na pewno masz w domu.Sztuczny śnieg z sody oczyszczonej i odżywki


Soda oczyszczona i odżywka do włosów tworzą cudownie puszysty śnieg, idealny do formowania. Wystarczy wymieszać 3 szklanki sody z 1/2 szklanki odżywki, aby stworzyć śnieżny raj dla Twojego dziecka.

Śnieg z mąki kukurydzianej i odżywki


To połączenie daje nieco inny efekt, bardziej miękki i delikatny. Wymieszaj 2 szklanki mąki kukurydzianej z 1/3 szklanki odżywki i ciesz się sensoryczną zabawą.


Pianka do golenia i soda - klasyczny sztuczny śnieg


Pianka do golenia i soda oczyszczona to popularne połączenie, dające efekt chłodnego, miękkiego śniegu. Wystarczy zmieszać je w równych proporcjach.

Śnieg z proszku do pieczenia i wody


Jest to najprostszy przepis, wymagający tylko dwóch składników. Stopniowo dodawaj wodę do proszku do pieczenia, aż uzyskasz pożądaną konsystencję.

Śnieg z mąki kukurydzianej i pianki do golenia


Ten przepis jest idealny dla dzieci, które uwielbiają eksperymentować z różnymi teksturami. Połącz równą ilość pianki do golenia i mąki kukurydzianej.

Mąka i olej roślinny - ekologiczny sztuczny śnieg


Dla tych, którzy preferują naturalne składniki, mąka i olej roślinny to świetny wybór. Mieszaj 4 szklanki mąki z 1/2 szklanki oleju, aż uzyskasz formowalną masę.


Te proste przepisy na sztuczny śnieg to doskonały sposób na zapewnienie dzieciom kreatywnej i edukacyjnej zabawy w domu, w żłobku lub w przedszkolu oraz 15 stycznia, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Śniegu. Każdy przepis jest bezpieczny i łatwy do wykonania, co sprawia, że są idealne dla osób szukających inspiracji do sensorycznych aktywności. Zachęcam do wypróbowania każdego z nich i odkrycia, który będzie ulubionym przepisem Twojego dziecka!

Masz własny sprawdzony przepis na sztuczny śnieg? Podziel się nim w komentarzu!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź