TRYB JASNY/CIEMNY

Mikołaj na świecie

mikołaj na świecie


Za tydzień mikołajki, więc najwyższy czas zabrać Was w fascynującą podróż dookoła świata, aby poznać różne postacie, które według tradycji rozdają prezenty w okresie bożonarodzeniowym.

Kto roznosi prezenty na świecie?Na Dzieckiem bądź znajdziecie darmowe ilustracje tych postaci wraz z opisami, które można wykorzystać w sali, klasie lub w domu. Wśród nich umieściłam takie postacie jak:

  • Święty Mikołaj (Polska i inne kraje): zaczynamy od dobrze znanego Świętego Mikołaja, który w wigilijną noc odwiedza domy dzieci, zostawiając prezenty pod choinką.


  • Befana (Włochy): włoska czarownica, która według legendy odwiedza dzieci 6 stycznia, zostawiając słodycze dla grzecznych i węgiel dla niegrzecznych.


  • Święty Bazyli (Grecja): w greckiej tradycji to Święty Bazyli przynosi prezenty dzieciom w Nowy Rok, a nie w Boże Narodzenie.


  • Los Reyes Magos (Hiszpania): w Hiszpanii prezenty przynoszą Trzej Królowie 6 stycznia, co jest kulminacją okresu bożonarodzeniowego.


  • Ded Moroz i Sneguroczka (Rosja): w Rosji Ded Moroz (Dziadek Mróz) w towarzystwie wnuczki Sneguroczki, rozdaje prezenty w noc sylwestrową.


Zachęcam nauczycieli i rodziców do wykorzystania tych informacji w lekcjach i zabawach z dziećmi, aby rozbudzić ich ciekawość świata i różnorodności kulturowej. Ich przedstawienie będzie ciekawym urozmaiceniem zwyczajowej tematyki okołomikołajowej i świątecznej.


W pliku znajdziecie 11 ilustracji postaci wraz z atrakcyjnymi dla dzieci opisami.


Ilustracje i opisy Mikołajów na świecie do pobrania znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. cudowne informacje przepiękne ilustracje, wykorzystam jutro na zajęciach i w kolejnych latach....dziękuję z całego serca!!!!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź