TRYB JASNY/CIEMNY

Opłacalne kierunki studiów 2024, czyli co warto studiować?Wybór kierunku studiów jest indywidualną decyzją i powinien być dostosowany do pasji, umiejętności oraz potencjalnego popytu na rynku pracy. Jeżeli nadal nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać, przygotowaliśmy dla Ciebie ten właśnie artykuł. Dzięki niemu poznasz aktualne trendy na rynku pracy, co pozwala wskazywać na przyszłościowe kierunki studiów w Polsce w roku 2024.

Znajdź idealny kierunek studiów dla siebie!

Najbardziej opłacalne kierunki studiów związane z IT

  • Informatyka i sztuczna inteligencja. W związku z postępującą digitalizacją i automatyzacją, specjaliści od AI oraz informatyki będą nadal w cenie, osiągając przy tym jedne z najwyższych zarobków na rynku.
  • Data science i analiza danych. Umiejętność analizowania dużych zbiorów danych jest niezwykle cenna we wszystkich branżach, od finansów po opiekę zdrowotną. Szczególnie duże zapotrzebowanie na takich specjalistów jest obecnie w sektorze bankowym.
  • Cyberbezpieczeństwo. Rosnąca liczba cyberataków sprawia, że specjaliści od bezpieczeństwa sieciowego będą nadal bardzo poszukiwani.

Najpopularniejsze kierunki studiów technicznych

  • Biotechnologia i inżynieria genetyczna. Postępy w leczeniu chorób genetycznych i rozwój terapii genowych otwierają nowe możliwości w medycynie, co będzie skutkować poszukiwaniem dużych ilości specjalistów z tej branży.
  • Zrównoważony rozwój i odnawialne źródła energii. W obliczu zmian klimatycznych, kierunki związane z ekologią i zrównoważoną energią mogą być przyszłościowe. Branża OZE jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się.
  • Robotyka i automatyka. Automatyzacja produkcji i usług zwiększa zapotrzebowanie na inżynierów robotyków.
  • Logistyka i transport. Globalizacja i rosnące znaczenie szybkiej i efektywnej dystrybucji towarów wymaga specjalistów w tym obszarze. Dowodem na to jest np. rosnąca liczba magazynów i centrów logistycznych.

Przyszłościowe kierunki studiów, a własne zainteresowania

Bardzo mocne konotacje pomiędzy znalezieniem pracy o dobrych zarobkach a przyszłościowymi studiami są bardzo mocne. Nie można jednak zapominać o tym, że bardzo ważne są także własne zainteresowania. Dobrze zatem jest wybierać ciekawe kierunki studiów, zgodne z własnymi zainteresowaniami. Warto też wziąć pod uwagę studia stacjonarne lub zaoczne, jeśli w danej branży wymagane jest doświadczenie zawodowe i student chce łączyć naukę z pracą dorywczą.

Więcej o przyszłościowych kierunkach studiów znajdziesz na stronie https://podyplomowestudia.eu/. Dowiesz się tam co warto studiować, a także jakie uczelnie w kraju są najlepsze.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź