TRYB JASNY/CIEMNY

Święto Niepodległości historyjka obrazkowa dla dzieci

Święto Niepodległości historyjka obrazkowa dla dzieci

Święto Niepodległości w Polsce, obchodzone każdego roku 11 listopada, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, pełna dumy i refleksji nad naszą historią. Jako opiekunowie i edukatorzy, stajemy przed wyzwaniem, aby przekazać znaczenie tej chwalebnej chwili w sposób przystępny i atrakcyjny dla najmłodszych. Czy zastanawialiście się, jak opowiedzieć o tak ważnych wydarzeniach w sposób, który będzie zrozumiały i ciekawy dla dziecka?

Mam dla Was doskonałe narzędzie - historyjkę obrazkową, która w prosty i przystępny sposób przedstawia historię Święta Niepodległości. To doskonały sposób, aby zaangażować dzieci w poznawanie przeszłości Polski, używając kolorów, wizerunków i prostych opisów, które ułatwiają zrozumienie skomplikowanych wydarzeń historycznych.

Dlaczego historyjka obrazkowa?


Obrazki są uniwersalnym językiem, który rozumieją dzieci na całym świecie. Pozwalają na przekazywanie emocji i faktów bez konieczności używania skomplikowanego słownictwa, które często jest barierą w edukacji najmłodszych. Historyjka obrazkowa pomaga także rozwinąć wyobraźnię dziecka i zainteresować je historią.


opowiadanie o Józefie Piłsudskim dla dzieciO historyjce 


Moja historyjka obrazkowa do pobrania i wydrukowania opowiada o drodze Polski do niepodległości. Począwszy od rozbiorów, poprzez Józefa Piłsudskiego, a kończąc na wydarzeniach 11 listopada 1918 roku. Każda strona historyjki to moment z historii, który można pokrótce omówić bez wchodzenia w trudne dla dzieci szczegóły. 

To nie tylko możliwość nauczenia się przez zabawę, ale też czas, który możecie spędzić razem, rozmawiając. Dzięki temu dziecko nie tylko uczy się faktów, ale też uczy się rozumieć ich znaczenie i wpływ na współczesność.

Do obrazków dołączyłam tekst, który najpierw możecie przeczytać dzieciom ilustrując go obrazkami.

W rogu stron umieściłam kółeczka, w które można wpisać cyfry lub odpowiednią liczbę kropek.

W pliku znajdziecie 10 ilustracji. Pamiętajcie, że zalaminowana historyjka posłuży na lata.


Historyjka obrazkowa o Święcie Niepodległości do pobrania TUTAJKomentarze

  1. Fantastyczne karty. Piękna forma przedstawienia. Moje 6 -latki znają i pamiętają z ubiegłego roku "Dziadka" a także Kasztankę i psa o imieniu...Pies, ale w tym roku pokażę im tą wersję. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo często korzystam z pomocy na tej stronie! Jest super pomocna i bardzo ciekawa! Gratuluję!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź