TRYB JASNY/CIEMNY

Prawa i obowiązki dziecka do druku

prawa i obowiązki dziecka do druku


W kontekście zbliżającego się Dnia Praw Dziecka, obchodzonego 20 listopada, mam dla Was odświeżone plakaty, które pomogą Waszym dzieciom lepiej zrozumieć ich prawa i obowiązki. Zapraszam!


Prawa i obowiązki dziecka


Plakaty ilustrujące prawa i obowiązki dziecka to nie tylko kolorowe ozdoby na ścianie klasy czy pokoju dziecięcego. To narzędzia edukacyjne, które w atrakcyjny wizualnie sposób przekazują ważne informacje, pomagają dzieciom wizualizować i zrozumieć abstrakcyjne pojęcia takie jak prawa i obowiązki.


Prawa i obowiązki dziecka do druku


Plakaty z prawami dziecka: plakaty zawierają jasne, przystępne ilustracje przedstawiające podstawowe prawa dziecka, takie jak prawo do edukacji, ochrony zdrowia i wypowiedzi. Są one świetnym sposobem na rozmowę z dziećmi o ich prawach i roli, jaką odgrywają w społeczeństwie.


Plakaty z obowiązkami dziecka: równie ważne są plakaty przedstawiające obowiązki. Pokazują one, dwa główne obowiązki, które są nakładane na dzieci niemal wszędzie: obowiązek słuchania rodziców i opiekunów oraz obowiązek pomagania w gospodarstwie domowym. To doskonały sposób na przekazanie dzieciom, że każde prawo wiąże się z odpowiedzialnością.


Jak wykorzystać materiały z prawami i obowiązkami dziecka?


- w przedszkolu lub w szkole: użyjcie plakatów jako elementu dekoracyjnego, który jednocześnie służy jako edukacyjny punkt odniesienia w dyskusjach i zajęciach.


- w domu: umieśćcie plakaty w pokoju dziecka lub wspólnych przestrzeniach, aby przypominały o ważnych wartościach i zasadach.


- podczas ważnych wydarzeń: Dzień Praw Dziecka to świetna okazja do zorganizowania wydarzenia w szkole lub w społeczności lokalnej. Plakaty mogą być wykorzystane jako element dekoracyjny i edukacyjny. O prawach dziecka rozmawiamy również w okolicach 1 czerwca, czyli obchodów Dnia Dziecka.


Plakaty do wydrukowania to dobry sposób na uczczenie Dnia Praw Dziecka i zachęcenie dzieci do refleksji nad własnymi prawami i obowiązkami. Wszystko pobierzecie klikając w poniższy link:


Prawa i obowiązki dziecka do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź