TRYB JASNY/CIEMNY

"ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn" Jessica Woody - Dobra Literatura

ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn


Nękanie rówieśnicze (bullying) jest powszechnym problemem wśród dzieci i młodzieży, a dziewczynki często doświadczają go inaczej niż chłopcy. Badania pokazują, że dziewczynki mogą być bardziej narażone na tzw. "relacyjne" nękanie, które obejmuje rozprzestrzenianie plotek, wykluczenie społeczne i manipulowanie relacjami społecznymi. ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn, napisana przez psycholog Jessicę Woody, to praktyczny przewodnik, który ma za zadanie pomóc dziewczynkom poradzić sobie z dręczeniem.

"ANTYbullingowa książka dla dziewczyn” wprowadza czytelnika w nurtujący świat nastolatków borykających się z problemem dręczenia rówieśniczego. Publikacja ta, ujęta w formę przystępnego poradnika, rozplata zawiłości ochrony zdrowia psychicznego młodych dziewcząt, stanowiąc most między naukowym rozumieniem a praktycznymi radami.

ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn


Zaskakujące jest, jak umiejętnie Woody wplata wyniki badań w narrację, unikając suchego akademickiego tonu. Książka, rozwijając swoje treści na przestrzeni sześciu rozdziałów, nie tylko wyciąga na światło dzienne współczesne zagrożenia takie jak cyberprzemoc czy destruktywne relacje, ale także oferuje sprawdzone strategie radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi i agresywnym otoczeniem.

Jessica Woody


Interaktywne elementy, takie jak ćwiczenia i samorefleksja, są kamieniami milowymi tej publikacji, prowadząc czytelnika przez proces samopoznania i samookreślenia. Ta dynamika pozwala na stałą interakcję z treścią, a także daje szansę na obserwację osobistego rozwoju w czasie.

nękanie w szkole poradnik


Narracja jest lekka i wciągająca, a styl Woody sprawia, że "ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn" przemawia zarówno do młodych jak i starszych czytelników. Warto także podkreślić praktyczność dodatku w postaci numerów telefonów zaufania, co podnosi wartość książki jako narzędzia wspierającego, które polecam rodzicom, opiekunom, psychologom i nauczycielom na lekcjach wychowawczych.

dręczenie w szkole poradnik


Podsumowując, "ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn" to kompetentnie skonstruowana i ważna publikacja. Jestem przekonana, że przyniesie korzyść każdej młodej osobie oraz osobom dorosłym, które chcą zrozumieć dynamikę nękania i znaleźć skuteczne sposoby obrony przed agresją rówieśniczą oraz innymi formami przemocy emocjonalnej.


Link do książki: ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję Wydawnictwu Dobra Literatura.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź