TRYB JASNY/CIEMNY

Historia powstania pluszowego misia - historyjka obrazkowa do pokolorowania

 

Historia powstania pluszowego misia historyjka obrazkowa do pokolorowania


Historyjka obrazkowa o powstaniu pluszowego misia bardzo przypadła Wam do gustu, co zainspirowało mnie do stworzenia kolejnej, tym razem do pokolorowania! Jest to idealna aktywność dla dzieci i dorosłych, którzy chcą połączyć naukę z zabawą.

Początki pluszowego misia

Nasza historyjka zaczyna się na początku XX wieku. W tym czasie prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, odmówił zabicia niedźwiedzia podczas polowania, co stało się inspiracją dla zabawki. Ta decyzja zrodziła ideę stworzenia pluszowego misia, który szybko zyskał popularność na całym świecie. Istnieje również druga historia, dziejąca się w Niemczech, opowiadająca o małym chłopcu Richardzie, który po zobaczeniu niedźwiedzia w zoo, narysował jego podobiznę i pokazał swojej cioci Margarete Steiff - krawcowej.


Na Dzieckiem bądź znajdziecie link do pobrania historyjki w formacie PDF. Po pobraniu wystarczy ją wydrukować i już możecie zacząć zabawę w kolorowanie. Każda strona opowiada kolejny etap historii misia, od inspiracji, po jego produkcję i popularność.


Ta historyjka obrazkowa to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do nauki. Dzieci mogą dowiedzieć się więcej o historii, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności artystyczne. To także świetna okazja do rozmowy o ważnych wartościach takich jak współczucie i innowacyjność.


Mam nadzieję, że historyjka obrazkowa o pluszowym misiu przyniesie Wam wiele radości i wiedzy. To doskonała aktywność na rodzinne wieczory czy zajęcia przedszkolne i szkolne podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia. 

Historyjka o powstaniu pluszowego misia do pokolorowania TUTAJ

Komentarze

  1. Dziękuję ślicznie, przyda się

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo. Wykorzystałam rózwnież wersję kolorową dla 3 latków. Ta wersja sprawiła wiele radości dzieciom straszym.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję ślicznie


    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź