TRYB JASNY/CIEMNY

Sławne misie do druku

 

sławne misie do druku


Jeśli jesteście moimi Czytelnikami, to już pewnie wiecie, że każdego roku obchodzimy Dzień Pluszowego Misia? To wyjątkowa okazja, by przypomnieć sobie o naszych pluszowych przyjaciołach, którzy od lat bawią i uczą dzieci na całym świecie. W tym artykule przybliżę Ci historię sławnych misiów i podzielę się darmowymi portretami, które możecie pobrać i wykorzystać w pracy.

Kubuś Puchatek: symbol przyjaźni i dzieciństwa

Winnie-the-Pooh, czyli polski Kubuś Puchatek stworzony przez A.A. Milne'a, jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych misiów na świecie. Jego przygody w Stumilowym Lesie, pełne humoru i mądrości, od lat inspirują dzieci i dorosłych. Winnie-the-Pooh jest symbolem niewinności, przyjaźni i radości z małych rzeczy.

Miś Paddington: podróżnik z dalekich krain

Paddington to kolejna ikona wśród pluszowych misiów. Przybył do Londynu aż z najdalszego Peru, zdobywając serca ludzi swoją uprzejmością i zamiłowaniem do marmolady. Historie o Misiu Paddingtonie uczą tolerancji, odwagi i znaczenia rodziny.

Baloo z "Księgi Dżungli": nauczyciel życiowych mądrości

Baloo, wesoły i beztroski miś z "Księgi Dżungli" Rudyarda Kiplinga, to mentor i opiekun młodego Mowgliego. Jego podejście do życia, pełne luzu i radości, przypomina nam o ważności harmonii z naturą i znalezienia własnej ścieżki w życiu.

Miś Uszatek: wspomnienie beztroskiego dzieciństwa


Wymieniłam misie najbardziej znane na świecie. W Polsce najbardziej popularnym misiem jest Miś Uszatek. Miś Uszatek, był głównym bohaterem opowieści autorstwa Czesława Janczarskiego, zilustrowanych przez Zbigniewa Rychlickiego, zadebiutował na ekranie w krótkim filmie animowanym o tym samym tytule w 1962 roku. Jego największa popularność przyszła jednak dzięki serialowi animowanemu pod tym samym tytułem, który był emitowany w latach 1975–1987.

Dzień Pluszowego Misia: świętujmy razem!

Dzień Pluszowego Misia, obchodzony 27 listopada, to doskonała okazja, by przypomnieć sobie o tych i innych sławnych misiach. To także dzień, w którym możemy podziękować naszym pluszowym przyjaciołom za lata wspólnej zabawy i pocieszenia.

Darmowe portrety znanych misiów do pobrania

Na Dzieckiem bądź znajdziecie darmowe portrety sławnych misiów. To doskonały sposób na ozdobienie pokoju lub kącika do czytania, a także świetny materiał edukacyjny do wykorzystania na zajęciach lub lekcji. Pobierzcie je już dziś i świętujcie Dzień Pluszowego Misia ze mną!


Pluszowe misie to nie tylko zabawki, ale też ważna część naszej kultury i edukacji. Przypominają o wartościach takich jak przyjaźń, rodzina i akceptacja, będąc jednocześnie nieodłącznym elementem dzieciństwa. Pamiętajmy o nich szczególnie w Dniu Pluszowego Misia i cieszmy się ich obecnością każdego dnia.

Sławne misie do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Dziękuję bardzo za piękne obrazki i super inspiracje na Dzień Misia

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowne materiały!!!! Dziękuję bardzo ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź