TRYB JASNY/CIEMNY

Nauka angielskiego dla dzieci z wykorzystaniem zabawek i planszówek
Jak sprawić, aby proces nauki angielskiego dla dzieci był zarówno skuteczny, jak i przyjemny? Jednym z najefektywniejszych i przyjaznych dzieciom sposobów na naukę angielskiego są zabawki i popularne gry planszowe. Przyjrzyjmy się zatem roli, jaką odgrywają wspomniane pomoce w procesie edukacji naszych pociech.

Dlaczego zabawki i gry planszowe są ważne w nauce angielskiego dla dzieci?

Nauka przez zabawę to skuteczny sposób, jaki stosuje chociażby szkoła angielskiego dla dzieci - Fabryka Języka - https://fabrykajezyka.edu.pl/. Tak, aby zainteresować najmłodszych wiedzą. Wykorzystywane do tego celu zabawki i gry planszowe zapewniają edukację w formie wspólnej zabawy, co sprawia, że nauka staje się przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem.

W przypadku gier planszowych, które często wymagają współpracy, komunikacji i doraźnego bądź koncepcyjnego rozwiązywania zadań, oprócz szlifowania angielskiego, podkreślić należy budowanie umiejętności interpersonalnych. Nieocenioną wartością jest także to, że zabawki i gry planszowe stymulują rozwój pamięci, koncentracji i logicznego myślenia. Wiele z omawianych pomocy naukowych, takich jak zestawy do rysowania czy klocki, stymulują kreatywność i wyobraźnię. 

Wiele wykorzystywanych zabawek edukacyjnych zawiera elementy językowe, takie jak puzzle z literami, gry słowne czy zestawy do nauki gramatyki, co stanowi doskonały sposób na przyswajanie nowego słownictwa i struktur językowych.

Zabawki i gry planszowe, które uczą

Czasami trudno uwierzyć, że popularna zabawka może stanowić niezwykle cenną pomoc naukową. I tak dla przykładu uwielbiane przez dzieci klocki czy zestawy do budowania różnych konstrukcji nie tylko rozwijają zdolności manualne, ale również pomagają w nauce angielskiego poprzez wdrażanie angielskich nazw kształtów lub kolorów. Innym skutecznym i oczywistym materiałem do edukacji są książki z obrazkami w języku angielskim to doskonały sposób na rozwijanie słownictwa i czytanie w języku docelowym. Podobnie jak gry pamięciowe, w których dzieci muszą odnaleźć dwie identyczne karty z obrazkami zwierząt, owoców, kształtów.

Wśród gier planszowych warto wymienić, takie jak "Scrabble Junior", "Guess Who?" czy "Monopoly Junior", które uczą logicznego myślenia, rozwijają słownictwo i umiejętności matematyczne i bez których nie mogą się obejść lekcje języka angielskiego dla dzieci. Wspomniane gry stanowią także świetny most międzypokoleniowy i są niezłą frajdą również dla nauczycieli i rodziców.

W grupie efektywnych pomocy znajdują się także tablice z magnesami do tworzenia słów i zdań, które są świetnym narzędziem do nauki gramatyki i ortografii, a także gry słowne, takie jak "Bananagrams" czy "Scattergories".

Jak wybrać odpowiednie zabawki i gry?

Podczas wybierania zabawek i gier planszowych dla dzieci uczących się języka, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek ucznia, zainteresowania oraz poziom zaawansowania w nauce języka. Dla młodszych dzieci odpowiednie będą kolorowe klocki, puzzle z literami oraz proste gry planszowe z obrazkami. Z kolei dla starszych dzieci można rozważyć bardziej zaawansowane gry słowne, takie jak "Scrabble," które wymagają znajomości słownictwa i zdolności układania słów.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź