TRYB JASNY/CIEMNY

Kursy matematyczne dla dzieci metodą MathRiders


kursy matematyczne dla dzieci metoda mathriders

Matematyka to jedna z tych dziedzin, która często sprawia trudności uczniom na różnych etapach edukacji. Dla niektórych jest po prostu wyzwaniem, które można pokonać, a dla innych źródłem frustracji i lęku. Istnieje wiele metod i kursów, które mogą pomóc uczniom w opanowaniu matematyki. Jednym z najbardziej efektywnych podejść jest metoda MathRiders. Z tego artykułu dowiecie się, jakie korzyści przynoszą kursy matematyczne z wykorzystaniem tej metody i dlaczego warto ją wybrać.


MathRiders: Co to jest?

MathRiders to innowacyjna metoda nauczania matematyki, stworzona przez panią Helen Doron. Wielu rodziców kojarzy to nazwisko z kursami języka angielskiego dla dzieci. Skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe, bo to właśnie Helen Doron na podstawie doświadczeń w pracy z dziećmi i doświadczeń swojej mamy – matematyczki postanowiła zmienić sposób myślenia uczniów o Królowej Nauk.  Celem metody jest nie tylko pomoc uczniom w zrozumieniu matematycznych zagadnień, ale również rozwój ich umiejętności myślenia analitycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów. MathRiders to nie tylko kurs matematyczny dla dzieci, to cały system edukacyjny, który przekształca sposób, w jaki uczniowie myślą o matematyce.

Dlaczego MathRiders jest wyjątkowy?

Jednym z głównych założeń kursów matematycznych dla dzieci MathRiders jest indywidualne podejście do każdego ucznia. Nauczyciele starają się zrozumieć potrzeby i poziom wiedzy, dzięki czemu mogą dostosować materiał i tempo nauki do umiejętności każdego uczestnika. Jednocześnie niewielkie grupy pozwalają dzieciom uczyć się od siebie na wzajem, rozwijają zdolność do pracy w zespole, a tym samym szeroko rozumiane kompetencje społeczne.

Zajęcia opierają się na zasadzie pozytywnego wzmocnienia. Uczniowie chwaleni są za najmniejsze sukcesy, co jest szczególnie ważne  w pracy z dziećmi, którym matematyka sprawia duże trudności. Popełniane przez uczniów błędy traktuje się  jako drogę do sukcesu, a nie powód do smutku, czy złej oceny.

MathRiders nie polega jedynie na nauczaniu konkretnych zadań i wzorów matematycznych. Zamiast skupiać się na mechanicznym zapamiętywaniu reguł i wzorów, metoda skupia się na rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia. Uczniowie uczą się, dlaczego dane reguły działają i jak można je wykorzystać w różnych kontekstach.

Kursy matematyczne dla dzieci metodą MathRiders dają uczniom możliwość samodzielnego rozwiązywania rzeczywistych problemów matematycznych, dzięki czemu uczniowie rozwijają umiejętności krytycznego myślenia. W trakcie zajęć nauczyciele kontrolują tok myślenia uczniów, pokazując jednocześnie, że do prawidłowego rozwiązania można dojść na wiele sposobów.

Kolejnym wyjątkowym aspektem metody MathRiders jest brak stołów, krzeseł, biurek. Zajęcia odbywają się na dywanie, w kręgu. Sprzyja to budowaniu przyjacielskiej, swobodnej atmosfery, gdzie nauczyciel jest przewodnikiem w świeci matematyki, a nie wymagającym belfrem.

Również nauczyciele metody MathRiders są osobami wyjątkowymi. Zawsze pogodni, empatyczni i kreatywni, znajdują mnóstwo pomysłów na nieszablonowe przedstawienie uczniom matematycznych zagadnień. Respektują, że każde dziecko uczy się w inny sposób. Jedni są wzrokowcami, inni słuchowcami, a jeszcze inni kinestetykami. Na zajęciach MathRiders każdy znajdzie dla siebie najlepszy sposób na poznawanie matematyki.

Jak wyglądają zajęcia na kursach matematycznych dla dzieci metodą MathRiders?

Zajęcia z MathRiders są różnorodne i dostosowane do wieku i poziomu ucznia. Są tak skonstruowane, aby zachęcić każdego ucznia do aktywnego uczestnictwa.

Każdy trening rozpoczyna się od rozgrzewki. Również na zajęciach MathRiders uczniowie rozpoczynają od rozgrzewki mózgu. Wykorzystywane są do tego krótkie, wesołe zabawy, poprawiające koordynację ruchową ucznia i przygotowujące jego umysł do czekających go zadań.

Dalsza część zajęć to już nauka matematyki, ale prowadzona w sposób przyjazny uczniom. Bez ławek, krzeseł i odpowiedzi przy tablicy. Nauka wzorów nie polega na ich wykuciu, ale pokazaniu skąd one się wzięły. Jako przykład można podać zajęcia z objętości brył. Uczniowie otrzymują bryły, mogą nalać do nich wody, zmierzyć ile litrów, czy mililitrów znajduje się wewnątrz figury przestrzennej, a stąd już prosta droga do stworzenia wzoru i jego zapamiętania. Aby urozmaicić zajęcia uczniowie grają w rozmaite gry, nie tylko matematyczne, ale i takie które rozwijają logiczne i strategiczne myślenie, a przy okazji dostarczają rozrywki.

Każde zajęcia kończą się pracą w książkach i rozwiązywaniu zadań jako forma utrwalenia wiedzy zdobytej w trakcie zajęć.

Jakie korzyści wynikają z kursów matematycznych dla dzieci MathRiders?

Wybierając kursy matematyczne dla dzieci  MathRiders, uczniowie mogą czerpać wiele korzyści. Jedną z nich, a dla niektórych Rodziców najważniejszą korzyścią jest poprawa wyników w nauce. Dzięki indywidualnemu podejściu i skoncentrowaniu na rozwijaniu umiejętności myślenia, uczniowie zazwyczaj zauważają znaczną poprawę swoich ocen z matematyki.

Uczniowie nabierają również zaufania w swoje umiejętności. Kursy matematyczne dla dzieci MathRiders pomagają zbudować pewność siebie w zakresie matematyki, ale również wiarę we własne siły i przekonanie, że trudności można pokonać. Zaufanie w swoje umiejętności jest kluczem do sukcesu w nauce.

MathRiders przygotowuje uczniów do egzaminów, testów i konkursów matematycznych. Dzięki temu mają oni większe szanse na osiągnięcie doskonałych wyników.

Kursy matematyczne dla dzieci MathRiders uczą nie tylko matematyki, ale także rozwijają umiejętności, które są przydatne w życiu codziennym, takie jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów i efektywna komunikacja.

Jeśli Twoje dziecko ma trudności z matematyką lub chce rozwijać swoje umiejętności, MathRiders jest z pewnością właśnie tym, czego potrzebujesz. To inwestycja w przyszłość i możliwość odkrycia fascynującego świata matematyki.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź