TRYB JASNY/CIEMNY

Święto Niepodległości napis do druku

święto niepodległości napis do druku


11 listopada to dzień wyjątkowy dla każdego Polaka – obchodzimy Święto Niepodległości, świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po latach zaborów. To czas, kiedy wspólnie przypominamy sobie o bogatej historii naszego kraju oraz o tych, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością.


W szkołach i domach możemy uczcić to święto na różne sposoby, angażując dzieci i młodzież w poznawanie historii Polski, konkursy pieśni patriotycznych, czy twórcze działania plastyczne. Aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie tego dnia, w tym wpisie znajdziecie darmowy napis "Święto Niepodległości" ozdobiony polskimi symbolami, który możecie pobrać w formacie PDF i wykorzystać w swoich klasach lub domach.


Napis Święto Niepodległości do wydrukowania

Jak możecie wykorzystać napis?

  • jako dekoracja sali/ klasy lekcyjnej/dziecięcego pokoju: napis może stanowić centralny punkt dekoracji na zajęciach tematycznych czy w domowym kąciku patriotycznym.
  • jako punkt wyjścia do dyskusji: napis może być pretekstem do rozpoczęcia rozmowy o historii Polski, symbolach narodowych i wartościach patriotycznych.
  • jako tło do akademii szkolnej: można go wykorzystać jako tło sceniczne podczas szkolnych i przedszkolnych akademii związanych ze Świętem Niepodległości.


Co symbolizują polskie symbole na napisie?


Na poszczególnych literach tworzących napis znajdują się takie polskie symbole jak biało-czerwona flaga, orzeł w koronie, znani Polacy, żubr, bocian, pierogi – każdy z nich ma swoje głębokie znaczenie, o którym warto opowiedzieć młodszym pokoleniom.


Jak pobrać napis?


Pobierzcie napis klikając w poniższy link. Plakat jest w formacie PDF, więc możecie go łatwo wydrukować w dowolnej wielkości.


Święto Niepodległości napis do pobrania TUTAJ


Zachęcam do korzystania z napisu. Niech 11 listopada będzie pełen patriotycznych emocji, a nasze symbole narodowe przypominają o wielkiej historii i wartościach, które są dla nas wszystkich tak ważne.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź