TRYB JASNY/CIEMNY

Dzień Jeża darmowa ramka do druku

dzień jeża darmowa ramka do druku

Witajcie kochani nauczyciele, rodzice i wszyscy miłośnicy jeży! Dzień Jeża już 9 listopada! Z tej okazji mam dla Was darmową ramkę do zdjęć z motywem jeżowym, którą można łatwo wydrukować i użyć do dekoracji lub jako element edukacyjnego projektu.

Dlaczego Dzień Jeża jest ważny?


Dzień Jeża to nie tylko okazja do świętowania tych uroczych stworzeń, ale także moment, aby zwrócić uwagę na ich rolę w ekosystemie oraz potrzebę ochrony ich naturalnych siedlisk. Jeże to nie tylko słodkie zwierzątka, ale również ważni ogrodnicy, którzy pomagają utrzymać równowagę w przyrodzie, zjadając szkodniki.

Jak wykorzystać ramkę do zdjęć podczas obchodów Dnia Jeża?


Ramka do zdjęć z motywem jeżowym to doskonała baza do różnych aktywności:

  • użyjcie ramki do stworzenia kolażu z liści, nasion, czy małych kamieni. Pozwól dzieciom wyrazić siebie, tworząc tło dla ramki z różnych materiałów.
   
  • podczas pracy nad ramką porozmawiajcie o jeżach. Gdzie żyją? Co jedzą? Jakie mają zwyczaje? To świetna okazja, by wpleść edukację ekologiczną w zabawę.
   
  • uwiecznijcie dzieci w szkolnym ogrodzie lub na spacerze, szukając miejsc, gdzie jeże mogłyby żyć. Potem umieśćcie zdjęcia w ramce.

  • uczcie dzieci, jak mogą pomagać jeżom i innym dzikim zwierzętom w swoim otoczeniu. Może zaczną budować małe schronienia dla jeży w ogrodach?


Darmowa fotobudka do zdjęć na Dzień Jeża to tylko jedna z wielu metod na to, jak możecie uczcić ten dzień. Pamiętajcie, że każda mała czynność może mieć wielkie znaczenie dla naszej planety i jej mieszkańców.


Nie zapomnijcie śledzić bloga aby zdobyć więcej inspiracji i darmowych materiałów edukacyjnych. Dobrej zabawy i do zobaczenia!

Ramka na Dzień Jeża do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź