TRYB JASNY/CIEMNY

Kodeks Ekologa obrazki

kodeks małego ekologa do drukuŚrodowisko naturalne jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia. Warto zatem zwrócić uwagę, co możemy zrobić by było jak najzdrowsze. Jednym z kluczowych elementów jest edukacja ekologiczna dzieci oraz włączenie ich w działania ekologiczne. Co mogą zrobić dzieci, aby dbać o środowisko naturalne? Z pomocą przychodzi darmowy Kodeks Ekologa dla dzieci!

Kodeks Ekologa dla dzieci do druku

kodeks małego ekologa przedszkoleDzieci mogą zrobić wiele rzeczy, aby faktycznie zadbać o środowisko naturalne. Oto kilka sugestii:

  • recykling - dzieci mogą segregować odpady i dbać o to, aby nie wyrzucać ich w miejscach, gdzie nie powinny się znajdować, na przykład na ulicy, w lesie czy w parku.
  • oszczędzanie wody - dzieci mogą pomóc w oszczędzaniu wody, np. poprzez krótsze kąpiele, zamykanie kranów podczas mycia zębów.
  • oszczędzanie energii elektrycznej - dzieci mogą dbać o to, aby wyłączać światło i urządzenia elektroniczne, kiedy nie są potrzebne.
  • sadzenie kwiatów i drzew - dzieci mogą pomóc w sadzeniu kwiatów i drzew, które są ważne dla zachowania różnorodności biologicznej i oczyszczania powietrza.
  • korzystanie z ekologicznych środków transportu - dzieci mogą chodzić pieszo, jeździć na rowerze, hulajnodze lub korzystać z transportu publicznego, zamiast jeździć samochodem.
  • uczestniczenie w akcjach ekologicznych - dzieci mogą włączyć się w różne akcje ekologiczne, np. sprzątanie plaż czy parków, udział w "Sprzątaniu świata", "Godzinie dla Ziemi" lub innych lokalnych akcjach.
Pamiętajmy, że nawet dziecko może wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego. Wszystko zależy od chęci, wiedzy i zaangażowania.

Zasady ekologiczne dla dzieci


kodeks ekologa obrazkiWszystkie powyższe sugestie i inne propozycje, zebrałam w najnowszej odsłonie Kodeksu Małego Ekologa. Skupiłam się na rzeczach, które są w zakresie możliwości dziecka i... wyszła z tego dość pokaźna lista 14 zasad ekologicznych.

Kodeks Ekologa drukujemy i przedstawiamy dziecku lub dzieciom na zajęciach związanych z tematyką ekologii i Dnia Ziemi. Dzięki podpisowi, będzie przepięknie wyglądał jako element dekoracji na Dzień Ziemi.

Kodeks Ekologa dla dzieci do pobrania TUTAJ


Starsza wersja Kodeksu Małego Ekologa dostępna TUTAJ.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź