TRYB JASNY/CIEMNY

Flaga Polski karta pracy dla 3-latków

flaga polski karta pracyPolska flaga składa się z dwóch poziomych pasów - górnego białego i dolnego czerwonego. Biel i czerwień to kolory narodowe Polski. Rozpoznawanie flagi Polski jest obowiązkiem każdego Polaka. Przedstawiam Wam kartę pracy, która w zabawny sposób pomoże maluszkom utrwalić wizerunek kolorów polskiej flagi.

Co symbolizują kolory narodowe?


Biały kolor symbolizuje czystość, niewinność i pokój, a czerwień miłość, odwagę, siłę i przelaną za ojczyznę krew. Trudno wymagać od najmłodszych dzieci, aby operowały takimi pojęciami, przedstawianie burzliwej historii Polski, również leży poza ich zakresem. Stąd pomysł na przybliżenie im kolorów narodowych w zabawny, przemawiający do wyobraźni i skojarzeń sposób.

Flaga Polski karta pracy


Zadaniem dziecka jest zamoczyć paluszki w białej i czerwonej farbie, a następnie odpowiednio oznaczyć obrazki. W dużej grupie, najłatwiej aby dzieci zamoczyły paluszki najpierw w jednym kolorze, a po wytarciu farby, w drugim. W przeciwnym przypadku na wielu kartkach może powstać bardzo kreatywna mozaika, co też jest dobrym zajęciem ;)

Dzięki wykonaniu karty pracy dziecko:

  • poćwiczy małą motorykę;
  • utrwali znajomość barw narodowych;
  • poćwiczy rozpoznawanie bieli i czerwieni wśród różnych przedmiotów.
Karta sprawdzi się podczas zajęć o tematyce patriotycznej, w maju lub w listopadzie. 

Flaga Polski karta pracy do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź