TRYB JASNY/CIEMNY

Kupony Kocham Polskę

jak uczyć dziecko patriotyzmu


Dziecko może okazywać patriotyzm i miłość do ojczyzny na wiele sposobów, niezależnie od wieku. To od nas dorosłych zależy jak wychowamy przyszłe pokolenia - czy umiejętnie przekażemy im szacunek do ojczyny, tradycji, kultury i narodu. Jednym ze sposobów są kupony Kocham Polskę w formie kolorowanki. 


Kupony dzieci mogą pokolorować przy okazji zajęć o tematyce patriotycznej, a więc w maju i listopadzie. Poniżej przedstawiam co oznaczają poszczególne kupony i jak je wykorzystać:

  • Znam i szanuję symbole narodowe - kupon odnosi się do polskich symboli narodowych - hymnu, godła i flagi. Ważne, aby dzieci znały je już od najmłodszych lat, wiedziały dlaczego warto szanować te symbole, dlaczego są ważne i jakie wartości reprezentują.

  • Jem polskie potrawy - kupon kryje w sobie zachęcanie dziecka do wyboru polskich produktów i firm, co wspiera krajową gospodarkę. Można podczas zakupów lub ich wypakowywania pokazywać dziecku polskie marki i ich produkty, tłumaczyć dlaczego są wyjątkowe.

  • Kibicuję polskim sportowcom - kibicowanie polskim sportowcom, szczególnie oglądanie różnych rozgrywek sportowych w telewizji lub na żywo, to forma patriotyzmu, która przypadnie do gustu wielu dzieciom. Dodatkowo za każdym razem można odśpiewać hymn Polski, zachowując odpowiednią postawę, co jest niezłą metodą do nauki początku hymnu na pamięć.

  • Pamiętam o historii Polski - historia Polski jest bardzo burzliwa, więc najlepiej zacząć od najprostszych informacji, stopniowo wprowadzając bardziej skomplikowane. Opowiedzmy dzieciom o ważnych momentach w historii Polski, zabierzmy do muzeum, na wystawę, do kina na film o tematyce patriotycznej, dostosowany do wieku.

  • Zwiedzam polskie miejscowości i zabytki - Polska jest pięknym krajem. Mamy morze, góry, jeziora, wydmy, lasy, łąki. Mnóstwo miejscowości czeka aby ktoś je odwiedził. Polska to stary europejski kraj, co wiąże się z wieloma miastami i miasteczkami, które skrywają jej niesamowite dzieje. Podróżowanie po Polsce będzie najlepszą lekcją historii i dodatkowo ponownie wesprze polską gospodarkę.

Zadaniem dziecka jej pokolorować kupony i... je wykorzystać w praktycznym okazywaniu postawy patriotycznej. Kupon wykorzystany należy odciąć. 

Kupony Kocham Polskę do pobrania TUTAJ


Pamiętajcie, że okazywanie miłości do Polski nie musi ograniczać się do jednej formy. Wspólnie z dziećmi możecie wybrać jedynie te kupony, które odpowiadają zainteresowaniom dziecka na daną chwilę. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź