TRYB JASNY/CIEMNY

Musisz to wiedzieć, zanim kupisz kosmetyki dla niemowląt i starszych dzieci

kosmetyki dla niemowląt


Jak poradzić sobie z gąszczem kosmetyków dla dzieci na sklepowych półkach? Jak wybrać te najlepsze, aby zapewnić swojemu maluchowi wszystko, co najlepsze dla jego skóry? Przed Tobą artykuł, który rozwieje wątpliwości. Przygotowałam listę niezbędników oraz wskazówki pomocne przy ich zakupie. Sprawdź!


Kosmetyki dla niemowląt i starszaków – które powinny się znaleźć w wyprawce?

Kompletowanie wyprawki dla dzieci w każdym wieku opiera się przede wszystkim na dwóch rodzajach kosmetyków. Chodzi oczywiście o te przeznaczone do mycia oraz te przeznaczone do pielęgnacji skóry.

Przede wszystkim konieczne jest posiadanie łagodnego płynu lub emulsji do kąpieli, które nie podrażnią delikatnej skóry dziecka. Dobrym wyborem są kosmetyki dla dzieci bezzapachowe, hipoalergiczne i wolne od sztucznych barwników czy drażniących substancji.

Kolejnym istotnym elementem wyprawki jest krem nawilżający do twarzy na cieplejsze miesiące oraz ochronny na chłodniejsze. Przyda się też balsam do całego ciała, szczególnie jeśli skóra ma tendencję do przesuszeń, zaczerwienień czy atopii. Nie zapominaj oczywiście o maści na odparzenia, którą stosuje się nie tylko w celu przyspieszenia procesu gojenia i złagodzenia bolesnych objawów, ale również profilaktycznie. Dobrze sprawdzają się również chusteczki nawilżane – i to nie tylko do przy zmianie pieluszki, ale również do wytarcia rąk i buzi malucha czy do przetarcia zabawek albo krzesełka do karmienia.

Starszakom przyda się oczywiście łagodna pasta do zębów i miękka szczoteczka, która ułatwi dotarcie do każdego zakamarka jamy ustnej, a także filtr przeciwsłoneczny o wysokim stopniu ochrony, najlepiej mineralny. Zimą zaś zalecane jest smarowanie ust ochronną pomadką, by zapobiec wysuszaniu i pękaniu naskórka.

Jak kupować kosmetyki dla dzieci i na co zwracać uwagę?

Wiesz już, jakie produkty dla dzieci są potrzebne, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, w jaki sposób je kupować, gdzie kierować uwagę i czego szukać na opakowaniu? Kupowanie kosmetyków dla niemowląt może być wyjątkowo trudne, zwłaszcza dla młodych rodziców, którzy po raz pierwszy stają przed tym zadaniem. Powinny one spełniać trzy cechy – być bezpieczne, delikatne i skuteczne.

Przede wszystkim warto zwróć uwagę na skład. Im krótsza lista, tym lepiej. Wybierając produkty dla dzieci, należy unikać tych, które zawierają sztuczne barwniki, parabeny, ftalany, silikony czy alkohol, ponieważ mogą one prowadzić do podrażnień i uczuleń. Sięgaj po naturalne składy, wypełnione olejami roślinnymi, wyciągami z ziół czy aloesem, które korzystnie wpływają na skórę dziecka.

Kolejnym istotnym aspektem, o którym już nieco wspomnieliśmy, jest wybór kosmetyków hipoalergicznych i bezzapachowych. Ponadto zwracaj uwagę na oznaczenia producenta – czy dany balsam, krem czy płyn jest przeznaczony dla noworodków od pierwszego dnia życia, a może powinny być stosowane dopiero po trzecim miesiącu życia, po roku czy po trzecim roku życia? Dodatkowo zadbaj o to, by odpowiadały one na potrzeby skóry malucha – innych produktów potrzebuje skóra atopowa, wrażliwa czy przesuszona, a innych normalna.

Dokładnie też wczytaj się w informacje zawarte na opakowaniu oraz w karcie produktu. Sprawdź certyfikaty oraz rekomendacje pediatrów, dermatologów czy organizacji zajmujących się zdrowiem dzieci, na przykład Instytutu Marki i Dziecka.

Skorzystaj z tych wskazówek, a przekonasz się, jak ułatwione będzie kupowanie kosmetyków dla dzieci. Udanych łowów!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź