TRYB JASNY/CIEMNY

Dzień Ziemi kolorowanka XXL

dzień ziemi kolorowanka XXL


Dzień Ziemi to wyjątkowe święto, które obchodzimy co roku 22 kwietnia. Jest to czas, kiedy przypominamy sobie o naszej planecie i potrzebie jej ochrony. Darmowa kolorowanka XXL na Dzień Ziemi to kreatywny sposób na uczczenie naszej planety, więc rozgrzewajcie drukarki!

Kolorowanka XXL z okazji Dnia Ziemi


Kolorowanie jest wspaniałą aktywnością dla całej rodziny. Możemy spędzić czas razem, kolorując i rozmawiając o tym, jakie znaczenie ma Dzień Ziemi i jak ważna jest ochrona naszego ziemskiego domu. Kolorowanka o Dniu Ziemi sprawdzi się również na zajęciach ekologicznych z przedszkolakami i w szkole. Wszystko czego potrzebujecie, to  kilka arkuszy papieru, farby, kredki lub markery oraz wyobraźnia. 

Na Dzień Ziemi wybrałam kolorowankę przedstawiającą proekologiczne zachowania, które mogą uczynić Ziemię lepszym miejscem dla nas i dla przyszłych pokoleń. Po pokolorowaniu i złożeniu kolorowanki, dzieci mogą odszukać wszystkie te zachowania na obrazku.

Zachęcam, żeby zajęcia z kolorowanką poprzedzić krótką rozmową o Dniu Ziemi i ochronie środowiska. Możecie opowiedzieć o różnych zagrożeniach dla planety, takich jak zmiana klimatu, zanieczyszczenie powietrza i wody, a także o tym jak każdy z nas może pomóc w ochronie środowiska. 

Następnie przystępujemy do kolorowania. Kolorowankę znajdziecie w kilku wariantach do wyboru: jako kolorowankę złożoną z 4, 9, 16 i 25 kartek. Na skończonej pracy wspólnie z dziećmi szukamy proekologicznych zachowań i odpowiedzi na pytanie: co robią dzieci, aby ocalić Ziemię? Jeśli chcecie odpowiedzi, możecie nawet otoczyć pętelkami.

Zachowania proekologiczne przedstawione na obrazku to:

 • korzystanie ze źródeł energii odnawialnej takich jak farma wiatrowa i panele słoneczne;
 • recykling śmieci;
 • segregowanie śmieci;
 • jazda na rowerze i hulajnodze;
 • jazda samochodem elektrycznym;
 • zbieranie śmieci;
 • sadzenie drzew;
 • korzystanie z toreb wielorazowych.
Zachęćmy dzieci do podzielenia się zdobytą wiedzą z przyjaciółmi i rodziną poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia z kolorowanką.

Stworzenie kolorowanki XXL na Dzień Ziemi w domu, przedszkolu i szkole to doskonały sposób, aby edukować dzieci na temat ochrony środowiska i jednoczesną twórczą zabawę.

Kolorowanka Dzień Ziemi 4-elementowa do pobrania TUTAJ
Kolorowanka Dzień Ziemi 9-elementowa do pobrania TUTAJ
Kolorowanka Dzień Ziemi 16-elementowa do pobrania TUTAJ
Kolorowanka Dzień Ziemi 25-elementowa do pobrania TUTAJ

Komentarze

 1. Dziękuję bardzo za sporą dawkę inspiracji :) oraz możliwość darmowego pobrania kolorowanki :). Obserwuję już teraz Was także na Pinterest :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź