TRYB JASNY/CIEMNY

Ja mam kto ma Dzień Ziemi

dzień ziemi ja mam kto ma

Z okazji Dnia Ziemi lub jako urozmaicenie innych tematów związanych z ekologią, sięgnijcie po grę karcianą "Ja mam, kto ma". Gra "Ja mam, kto ma Dzień Ziemi" to świetny sposób na to, aby zacząć rozmawiać z dziećmi jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jakie proste działania mogą chronić środowisko naturalne przed zgubnym wpływem człowieka.

Dzień Ziemi Ja mam kto ma do druku


Aby przygotować grę jedyne co musisz zrobić to pobrać plik i wyciąć karty. Jak zawsze przed użyciem polecam je zalaminować, wówczas będą bardziej trwałą pomocą. W grze każdy gracz otrzymuje kartę z obrazkami i słowami związanymi z ekologią. 

W tym zestawie znajdują się dwa rodzaje kart, jedna z frazą „Ja mam”, a druga z pytaniem „Kto ma?”. Zadaniem dzieci jest dopasowywanie kart w pary. Zabawę można przeprowadzić w gronie rodziny, z całą klasą lub grupą przedszkolną.

W Dzień Ziemi warto przypomnieć sobie, że każdy z nas ma wpływ na stan naszej planety, i że proste codzienne działania mogą mieć ogromny wpływ na nasze środowisko. Po skończonej zabawie zapytajcie dzieci jaki związek mają zamieszczone na kartach ilustracje z dbaniem o Ziemię.

Karty Ja mam Kto ma Dzień Ziemi do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Super materiały. Bardzo dziękuję, że mogę z nich skorzystać. Serdecznie pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź