TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie kremy ochronne dla niemowląt warto używać?

kremy ochronne dla niemowląt

Wybór odpowiedniego kremu dla niemowląt może stanowić dla rodziców nie lada wyzwanie. Jakie produkty warto stosować, aby wspomóc delikatną i wrażliwą skórę malucha? Przeczytaj!


Jakie kremy ochronne dla niemowląt warto używać?

Bardzo ważne jest to, żebyś stosował dedykowane produkty do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej dziecięcej skóry. Dzięki temu produkty będą dostosowane do potrzeb maluszków, których skóra wymaga jeszcze większej dbałości i prawidłowej higieny. Wtedy noworodki oraz niemowlęta zyskają dodatkową ochronę przed zimnem, odparzeniami czy promieniami słonecznymi. Przekonaj się, jakie kremy warto stosować podczas pielęgnacji niemowlęcej skóry.

Krem ochronny dla niemowląt na odparzenia pieluszkowe

Niezbędnym wyposażeniem każdej kosmetyczki, gdzie znajdują się produkty pielęgnacyjne dla niemowląt i noworodków, jest krem na odparzenia pieluszkowe. To bardzo powszechny problem wśród maluszków, dlatego właściwie niezbędne jest regularne aplikowanie odpowiedniego produktu. Wybierz krem ochronny dla niemowląt, ponieważ taki kosmetyk zawiera składniki dostosowane do potrzeb delikatnej skóry dzieci. Szczególnie polecamy kremy z witaminą E, alantoiną, kwasem lanolinowym oraz tlenkiem cynku. Takie elementy mają wspomagać proces gojenia, a dodatkowo tworzyć barierę ochronną na skórze.

Czy wiesz, dlaczego tak ważne jest stosowanie kremu na odparzenia pieluszkowe? Produkty tego typu znacznie ułatwiają pielęgnację pieluszkową i zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi moczu bądź kału ze skórą. Tym samym krem ułatwia mycie malucha, zachowanie wysokiego poziomu higieny i nawilżenia skóry.

Krem nawilżający na suche miejsca

Warto regularnie stosować miejscowo krem silnie nawilżający. Szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci z bardzo suchą skórą np. na kolanach lub łokciach. Wtedy odpowiedni poziom natłuszczenia i nawilżenia wspomaga szybszą regenerację skórę, a dzięki temu nie dojdzie do pękania, co mogłoby być bardzo bolesne dla niemowląt. Dlatego pamiętaj o systematycznym sprawdzaniu stanu skóry malucha i o ewentualnym stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Tak naprawdę jest to istotne bez względu na porę roku.

Krem z filtrem UV do całorocznej pielęgnacji

Pamiętaj o tym, żeby codziennie aplikować krem z filtrem UV – dotyczy to nie tylko Ciebie, ale również najmłodszych, a w tym również niemowlęta. Tylko w ten sposób możesz chronić delikatną skórę malucha przed szkodliwymi promieniami UV. Zabezpieczysz wtedy dziecko przed uszkodzeniem skóry i oparzeniami słonecznymi.

W przypadku niemowląt stosowanie kremu z filtrem UV – najlepiej 50 SPF – jest tak ważne, ponieważ maluchy mają cieńszą skórę, która ma mniejszą zdolność do produkcji melaniny. Tym samym dzieci nie mają jeszcze wykształconej naturalnej bariery chroniącej przed promieniowaniem UV, co zwiększa ryzyko oparzeń słonecznych.

Nawilżające kremy po kąpieli

Po każdej kąpieli ważne jest przywrócenie naturalnego poziomu pH skóry niemowlęcia. Pomogą Ci w tym nawilżające kremy, które nie powodują podrażnień, są przeznaczone do wrażliwej skóry, a do tego dogłębnie ją nawilżają. Najlepiej zdecyduj się na kosmetyki o naturalnym składzie – koniecznie powinny być pozbawione sztucznych barwników i dodatków zapachowych, ponieważ mogą działać drażniąco. W ten sposób ograniczysz też ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Kremy ochronne na zimę

Zimą prawidłowa pielęgnacja delikatnej, niemowlęcej skóry jest jeszcze ważniejsza. Właśnie o tej porze roku warto stosować kremy ochronne oraz produktu łagodzące zaczerwienienia i odparzenia. Najlepiej postaw na kosmetyki z naturalnymi składnikami np. woskiem pszczelim, lanoliną, olejami roślinnymi, masłem shea, rumiankiem, pantenolem lub aloesem. W ten sposób dziecięca skóra zyska dodatkowe wsparcie w walce z podrażnieniami czy przesuszaniem się spowodowanym przez zimne powietrze.

Koniecznie zdecyduj się też na kremy ochronne dla niemowląt, które zostały przetestowane dermatologicznie i są przeznaczone do pielęgnacji najmłodszej grupy wiekowej.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź