TRYB JASNY/CIEMNY

Polskie legendy kolorowanki

polskie legendy kolorowanki


Każdy kraj ma swój folklor i związane z nim legendy oraz opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie. Legendy przybliżają nam historię narodową i rozmaite tradycje oraz ich pochodzenie. Dzieci uwielbiają słuchać legend, najbardziej popularne polskie legendy to legenda o Smoku Wawelskim, Warszawskiej syrence, Lechu, Czechu i Rusie, Bazyliszku oraz królu Popielu i myszach. Zna je każdy Polak. Wybrałam kilka najbardziej przemawiających do dzieci legend i zobrazowałam je w formie kolorowanek. Zapraszam do drukowania!

Polskie legendy darmowe kolorowanki dla dzieci


Polacy na przestrzeni dziejów stworzyli setki legend. Czy są w nich ziarnka prawdy? Czy nad Wisłą faktycznie mieszkała kiedyś waleczna syrenka, a Kraków lękał się groźnego smoka? Ciekawe czy kiedyś się dowiemy. Tymczasem zerknijcie na urocze kolorowanki z polskimi legendami:Kolorowanie obrazków sprawi frajdę wszystkim dzieciom. Przed lub podczas kolorowania warto oczywiście zapoznać maluchy z treścią legendy. Największy zbiór polskich legend znajdziecie na stronie Bajkowy Zakątek.

Jak wszyscy wiemy, Polska to bardzo stary kraj, a to oznacza, że oprócz najbardziej znanych legend, z dużym prawdopodobieństwem znajdziecie podania o Waszej miejscowości. Warto udać się do okolicznej biblioteki lub poszperać w sieci oraz popytać lokalną starszyznę. 

Odkrywanie legend o Waszej miejscowości może przerodzić się we wspaniały projekt edukacyjny, który wzmocni poczucie przynależności narodowej dziecka i postawę patriotyczną.

W pliku znajdziecie 8 kolorowanek z głównymi bohaterami polskich legend:

  • kolorowankę ze Smokiem Wawelskim;
  • kolorowankę z syrenką;
  • kolorowankę z Lechem i orłem;
  • kolorowankę z Bazyliszkiem;
  • kolorowankę z królem Popielem;
  • kolorowankę ze Złotą Kaczką;
  • kolorowankę z poznańskimi koziołkami;
  • kolorowankę z księżniczką Wandą.

Polskie legendy kolorowanki do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź