TRYB JASNY/CIEMNY

Wózek 3w1 czy 2w1 – jaki wybrać


Wybierając wózek dziecięcy, zastanawiamy się, czy kupić osobno wózek głęboki i spacerówkę, czy też postawić na wózek wielofunkcyjny. Wózki 3w1 i 2w1 są bardzo praktyczne i odpowiednie zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Jaki wózek wybrać?
 
Dawniej pierwszym wózkiem niemowlaka był tradycyjny wózek głęboki. Nie wystarczał jednak na długo. Już po kilku miesiącach trzeba było kupować wózek spacerowy, co generowało niepotrzebne wydatki. Obecnie największą popularnością cieszą się wózki dziecięce 3w1 i 2w1. Są one bardziej praktyczne niż zakup osobnego wózka głębokiego, z którego dziecko wyrośnie po kilku miesiącach. Wózki wielofunkcyjne można natomiast użytkować przez kilka lat, dzięki czemu oszczędzamy miejsce i nie generujemy niepotrzebnych wydatków. Kinderkraft oferuje najwyższej jakości wózki dziecięce, które są bezpieczne i komfortowe. Taki wózek będzie towarzyszyć Twojemu dziecku przez lata. Jaki wózek wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
 

Wózek 3w1 czy 2w1 – jaki wybrać?

 
Najlepsze wózki wielofunkcyjne mogą służyć dziecku do trzeciego roku życia, jest to więc dobry wybór, jeśli poszukujemy funkcjonalnego wózka dla malucha. Wózki 3w1 składają się z gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego z adapterami. Kiedy niemowlę wyrośnie już z gondoli, co następuje zwykle między szóstym a dziewiątym miesiącem życia, zamieniamy gondolę na siedzisko spacerówki. W większości modeli siedzisko spacerowe można ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy, co ułatwia dopasowanie wózka spacerowego do potrzeb dziecka. Dostępny w zestawie fotelik samochodowy można zamontować na stelażu wózka, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, kiedy musimy udać się na szybkie zakupy z dzieckiem.
 
Podobnym rozwiązaniem jest wózek 2w1, który składa się z gondoli i siedziska spacerowego. Nie jest natomiast wyposażony w fotelik samochodowy. Taki wózek jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy fotelik samochodowy i tak planują kupować osobno. Wózki 3w1 i 2w1 mają łatwy w przenoszeniu stelaż i nie zajmują dużo miejsca po złożeniu, dzięki czemu są praktyczne i zmieszczą się w każdym bagażniku oraz w niewielkim mieszkaniu. Wybierając między wózkiem 3w1 i 2w1 trzeba więc zastanowić się, czy potrzebujemy fotelika ze zestawu. Jeśli nie, wózek dziecięcy 2w1 będzie wystarczający.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek wielofunkcyjny?

 
Wybierając wózki 2w1 i 3w1, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. Wózek ma być bowiem bezpieczny i wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Musi charakteryzować się doskonałą zwrotnością i amortyzacją kół, co zapewni komfort podczas codziennego użytkowania. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
  • Rodzaj kół – to bardzo ważny parametr, który należy dopasować do swoich potrzeb. Koła piankowe, które są lekkie i odporne na przebicia, szybko się zużywają i mają słabszą amortyzację. Koła pompowane świetnie sprawdzają się na wielu nawierzchniach, są jednak cięższe i narażone na przebicie. Podobne do pompowanych są też koła żelowe, które równie dobrze amortyzują wstrząsy, ale ich zaletą jest fakt, że nie można ich przebić.
  • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i barierka zabezpieczająca – to niezbędne elementy wyposażenia wózka, które zapewniają dziecku maksymalne bezpieczeństwo w siedzisku spacerowym.
  • Duża buda – jest potrzebna zarówno w gondoli, jak i spacerówce. Pozwala ochronić dziecko przed słońcem i deszczem.
  • Rozmiar bagażnika – warto zwrócić uwagę na ten szczegół, przede wszystkim wtedy, gdy zamierzamy chodzić z dzieckiem na zakupy. Duży bagażnik pozwala też spakować niezbędne akcesoria podczas dłuższych wycieczek.

Komentarze

  1. Wybór wózka według mnie jest ważny dlatego wybraliśmy 2w1. Fotelik kupiliśmy osobno żeby był wysokiej jakości ze wszystkimi zabezpieczeniami. Jeśli chodzi o wózek ważne dla nas było żeby była duża, obszerna gondola z możliwością ustawienia materaca w opcji antyrefluksowej i szerokim zasięgiem budki. Chcieliśmy też duże koła i dobrą amortyzację, bo mieszkamy na obrzeżach miasta więc teren jest trudny. Sprawdził się idealnie Harvey3 w wersji premium gold.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź