TRYB JASNY/CIEMNY

Pomysły na letni wypoczynek z dziećmi
Wakacje to niesamowity czas, na który wielu z nas czeka cały rok. Niebieskie jak niezapominajki niebo, puszyste chmury, przyjemnie grzejące promienie słońca, wszechobecna zieleń i świergot ptaków to rzeczy, które dają nam kopa do działania. Dla rodzica wakacje to dodatkowe wyzwanie, bo jak tu wśród ogólnego rozleniwienia zapewnić dziecku fantastyczną zabawę i jednocześnie samemu znaleźć czas, aby wypocząć? Odpowiedź jest prosta - należy zorganizować takie formy spędzania wolnego czasu, aby przyjemność w nich znalazł i dorosły, i dziecko. Zapraszam Was na sprawdzone pomysły na letni wypoczynek z dziećmi!

Film pod gwiazdami


Lato to idealny moment na obserwację nocnego nieba, które podczas letnich tygodni rzadko jest zachmurzone. Jeżeli mieszkacie w mieście, koniecznie wybierzcie się spory kawałek dalej, uciekniecie od świateł latarni i reklam, a znajdziecie znacznie lepszą alternatywę - światła gwiazd. Widoki z dala od miasta są naprawdę spektakularne i z pewnością zachwycą nie tylko Was, Wasze pociechy również będą nimi zachwycone. Kiedy nasycicie oczy ułamkiem piękna Wszechświata, przyjdzie pora na film dla całej rodziny. Jeżeli posiadacie rzutnik, seans filmowy nabierze dodatkowych rumieńców, ale nic nie stoi na przeszkodzie wyemitowania filmu na tablecie lub laptopie. Do tego przekąski - popcorn, owoce, pocięte na kawałki warzywa i hummus. Mniam!

Piknik


Jedzenie smakuje inaczej na zewnątrz - to fakt! Świeże powietrze pobudza apetyt, powinno go wskrzesić nawet u niejadka. Rodzinny piknik to w przeciwieństwie do seansu pod gwiazdami, dzienna forma rozrywki, wystarczy zabrać koc i poszukać w pobliżu parku, łąki, lasu. Obowiązkowo kosz lub plecak, w którym ukryjecie smakowite kanapki, najlepiej przygotowane wspólnie z dzieckiem. Posiłek można wzbogacić wodą i sokiem owocowym. Na piknik na łonie natury, warto zabrać książkowe propozycje dla dorosłych i najmłodszych. 

Spacer o poranku lub o zmierzchu


Wykorzystajcie tajemnicze światło poranka lub zmierzchu do pospacerowania po okolicy. Latem, kiedy noce są dość jasne a dni wyjątkowo długie, nudne na co dzień miejsca nabierają niezwykłych barw. Może odkryjecie coś ciekawego w swoim miejscu zamieszkania? Poznacie kogoś, kto tak jak Wy wybierze się, aby przemierzać chodniki? Spacer o tych porach ma jeszcze jedną dodatkową zaletę - unikniecie upału, a jednocześnie dotlenicie się i zaliczycie wyjście na dwór.

Piżama party z przyjaciółmi


Wraz z zaprzyjaźnioną rodziną, której członkami także są dzieci, zorganizujcie letnie piżama party! Kto powiedział, że rodzice małych dzieci muszą siedzieć w domu do osiągnięcia przez ich pociechy 18 roku życia? W grupie raźniej, dzieci pobawią się ze sobą, a dorośli wymienią się rodzicielskimi radami, poplotkują i spędzą wspólnie czas. Wzbogaćcie event w rodzinne gry i zabawy, a naładujecie akumulatory na letnie dni!

Wycieczka do parku rozrywki


To opcja dla fanów nieco mocniejszych wrażeń. W Polsce największym parkiem rozrywki jest Energylandia. Park podzielony jest na 6 stref tematycznych: dziecięcą "Bajkolandię", obejmującą strefę dla najmłodszych, familijną, czyli atrakcje dla rodziców i dzieci, ekstremalną, dla miłośników silnych emocji, water park - największy odkryty park wodny w Polsce, Smoczy Gród - strefa z najwyższym na świecie drewnianym roller coasterem, Aqualantis - kraina mitycznego świata na czele z roller coasterem Abyssus. Sam widok tych atrakcji przyprawi Was o dreszcze!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź