wtorek, 2 sierpnia 2022

Tabliczka mnożenia do druku


Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia? Jedną z możliwości jest nauka pamięciowa poprzez wystawienie dziecka na pomoc wizualną, moja propozycja - kolorowe, tęczowe cyferki, skrywające w sobie tajemnice mnożenia cyfr od 1 do 100.

Cyferki i napis drukujemy, wycinamy i przyklejamy w widocznym miejscu. Polecam wszystko zalaminować - dzięki temu przetrwa lata.

Od jakiego wieku można uczyć dziecko tabliczki mnożenia?


Według programu nauczania, nauka tabliczki mnożenia rozpoczyna się w klasach 1-3, ale z nauką tabliczki mnożenia spokojnie powinien poradzić sobie już nie jeden 5-latek. Nie wymagajmy od 5-latka mnożenia dużych liczb, wystarczy nauczyć go mnożenia przez 1, 2, 3 i 4. 5 też się nada, wszak to chyba najłatwiej wpadająca w pamięć kolumna :)

Umiejętność mnożenia to nie tylko wymóg podstawy programowej; każdy dorosły wie, że przydaje się w życiu, a kto jej nie posiada, łatwo może popaść w kłopoty ;)

Tabliczkę mnożenia warto zawiesić w widocznym miejscu; plakaty, które znajdziecie poniżej pięknie będą prezentowały się np. w sali do matematyki albo nad biurkiem w dziecięcym pokoju.

Tabliczka mnożenia do pobrania TUTAJ


Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :)

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)