TRYB JASNY/CIEMNY

Tabliczka mnożenia do druku

tabliczka mnożenia do druku

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia? Jedną z możliwości jest nauka pamięciowa poprzez wystawienie dziecka na pomoc wizualną, moja propozycja - kolorowe, tęczowe cyferki, skrywające w sobie tajemnice mnożenia cyfr od 1 do 100.


Tabliczka mnożenia do 100


Cyferki i napis drukujemy, wycinamy i przyklejamy w widocznym miejscu. Polecam wszystko zalaminować - dzięki temu przetrwa lata.

Od jakiego wieku można uczyć dziecko tabliczki mnożenia?


Według programu nauczania, nauka tabliczki mnożenia rozpoczyna się w klasach 1-3, ale z nauką tabliczki mnożenia spokojnie powinien poradzić sobie już nie jeden 5-latek. Nie wymagajmy od 5-latka mnożenia dużych liczb, wystarczy nauczyć go mnożenia przez 1, 2, 3 i 4. 5 też się nada, wszak to chyba najłatwiej wpadająca w pamięć kolumna :) Dzieci dość szybko przyswajają wiedzę, o ile jest im dobrze podana :) Dlatego edukację można zacząć dość wcześnie wplatając w codzienną aktywność różne zabawy i łamigłówki, które można znaleźć w czasopismach edukacyjnych dla dzieci. Maluch z łatwością nauczy się tabliczki mnożenia lub wykonywania prostych operacji matematycznych, gdy widzi swoich ulubionych bohaterów z Psiego Patrolu czy Świnki Peppy :)


Umiejętność mnożenia to nie tylko wymóg podstawy programowej; każdy dorosły wie, że przydaje się w życiu, a kto jej nie posiada, łatwo może popaść w kłopoty ;)

Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodzimy Dzień Tabliczki Mnożenia. Mam nadzieję, że ta pomoc przyda się Wam również tego dnia :)


Tabliczkę mnożenia warto zawiesić w widocznym miejscu; plakaty, które znajdziecie poniżej pięknie będą prezentowały się np. w sali do matematyki albo nad biurkiem w dziecięcym pokoju.

Tabliczka mnożenia do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Świetna pomoc! Będę dziś ćwiczyć ze swoim dzieckiem🙂

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź