TRYB JASNY/CIEMNY

Witaj szkoło. Najważniejsze trendy w garderobie dziecięcej


Już za chwilę koniec wakacji, co oznacza, że dzieci i młodzież wkrótce usłyszą pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy semestr edukacji. Powrót do szkoły to dobry moment na odświeżenie szafy i uzupełnienie garderoby o modne dodatki i niezbędniki. Podpowiadam, jak skompletować garderobę dziecięcą funkcjonalnie i zgodnie z trendami.

Strój do szkoły – postaw na różnorodność

Stylizacje do szkoły muszą sprostać wielu odmiennym wymaganiom. Inny strój sprawdzi się na zajęciach pozalekcyjnych czy na w-f’ie, a inny w trakcie lekcji, na spotkaniach z kolegami z klasy czy na wycieczce szkolnej. Warto również przygotować strój galowy, który posłuży przy okazji celebracji ważnych świąt, a także na uroczystościach rodzinnych.

Wniosek jest jeden: garderoba dziecięca dobrze przygotowana na nowy semestr musi zawierać przynajmniej kilka zestawów w stylu sportowym, casualowym i eleganckim. Jakie elementy składają się na każdy z nich?

Stylizacje do szkoły na co dzień

Wybór stylizacji do szkoły do codziennych aktywności powinien być podyktowany nie tylko zamiłowaniami dziecka czy jego wewnętrzną ekspresją, ale również dostosowany do dress code’u panującego w szkole. Niektóre placówki wprowadzają mundurki szkolne, wówczas garderobę należy uzupełnić jedynie o tornister czy niewielkie akcesoria podkreślające indywidualny charakter ucznia.

Jeżeli w szkole nie obowiązują sztywne zasady prezencji, warto postawić na ubrania w stylu, który dziecko najbardziej lubi, wykonane z wytrzymałych materiałów, a także odzież wielofunkcjonalną. Kurtkę bomberkę można zamienić na przeciwdeszczową pelerynę w soczystym kolorze – to opcja nie tylko bardziej w trendach, ale również gotowa na anomalie pogodowe.Ubrania dziecięce na specjalne okazje

Apele inauguracyjne, turnieje międzyszkolne, rozdania dyplomów, uroczystości z okazji świąt bożonarodzeniowych czy obchody rocznic państwowych to tylko niektóre z okazji, kiedy dziecku może się przydać strój galowy. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po ubiór do szkoły wykonany z materiałów odpornych na gniecenie się – tencel, poliester, wiskoza czy poliamid dobrze sprawdzą się w tej roli.

Jeśli chodzi o kroje, warto zostawić dziecku wolność wyboru. Ważne jest jednak, aby trzymać się określonej kolorystyki – elegancka biel zestawiona z czernią oraz granatem będą strzałem w dziesiątkę.

Stylówka do szkoły do sportowych aktywności

Komfort i wygodę nie tylko podczas lekcji sportowych, ale również w długie pełne zajęć dni czy na zwolnieniu lekarskim w domu, zapewni stylowy komplet dresowy. Warto postawić na stylizacje do szkoły w jednym kolorze, wówczas zwykły dres nabierze bardziej schludnej i trendowej formy. W modzie są również komplety nawiązujące do mody lat 90. i dwutysięcznych – połyskujące ortaliony, lampasy, adidasy na grubej podeszwie czy hafty z motywem smoków, delfinów i znaków zodiaku.

Stylizacje do szkoły znajdziesz we Wrocław Fashion Outlet

Ponad 100 największych marek modowych z Polski i ze świata w jednym miejscu? Wybierz się na zakupy do Wrocław Fashion Outlet i skorzystaj z oferty butików z ubraniami dla dzieci (https://wroclawfashionoutlet.com/aktualnosci-i-trendy/cool-kids-style) , takich jak: Mayoral, Coccodrillo czy 4F Junior.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź