TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie łóżko dla dziecka będzie najlepsze? Poradnik


Wybór łóżka do pokoju dziecięcego nie należy do prostych zadań. Gdy urządzacie przestrzeń swojemu podopiecznemu warto, abyście zwrócili na nie szczególnie swoją uwagę. Nieodpowiednio dobrane łóżko dziecięce może negatywnie wpłynąć na jakość życia oraz zdrowie Waszych maluchów. Czym zatem powinien charakteryzować się ten mebel? Dowiecie się wielu cennych informacji na ten temat, czytając poniższy poradnik. Skorzystajcie z niego już teraz!

Dlaczego łóżko dziecięce jest takie ważne?

Łóżko to niezbędny mebel w pokoju każdego dziecka. Powinno być nie tylko estetyczne i stylowe, ale przede wszystkim komfortowe oraz bezpieczne dla malucha. Łóżka dla dzieci służą też często jak doskonałe miejsce do zabawy. To szczególnie wpływa na to, że mebel dla najmłodszego członka rodziny powinien być dodatkowo solidny i odporny na uszkodzenia. 

Te wszystkie wymagania sprawiają, iż wybór odpowiedniego i funkcjonalnego łóżka dla dziecka może sprawić duży kłopot. Jak zatem kupić najlepsze łóżko dziecięce? Wiele cennych wskazówek znajdziecie w dalszej części artykułu. Jednak już teraz polecam Wam sprawdzone, wysokiej jakości tanie łóżka dla dzieci firmy Interbeds.

Wymiary odpowiedniego łóżka dla dziecka

Wymiary to jeden z najważniejszych elementów dobrego wyboru łóżka dla dziecka. Dla wielu osób oczywistym jest fakt, że inną wielkość będzie posiadało łóżko dla dwulatka, inną zaś dla ośmiolatka. Warto to jednak dodatkowo podkreślić ze względu na istotność tej kwestii. 

Dlatego również zakup odpowiedniego łóżka nie jest prosty, ponieważ dzieci zazwyczaj bardzo szybko rosną. Jak zatem dopasować ten mebel tak, aby nie trzeba było go zaraz wymieniać na większy? Przede wszystkim, kupując łóżko do pokoju dziecięcego należy wybrać model większy niż ten, który będzie doskonale pasował długością do Waszych pociech. Zatem jeżeli chcecie rzadziej wymieniać ten mebel sypialniany, kupcie większe i dłuższe łóżko. Wówczas będziecie mieli pewność, że nie trzeba będzie wymieniać tego produktu, na przykład co rok, co może nadszarpnąć domowy budżet. 

Bezpieczne łóżeczko dla rocznego dziecka i dwulatka

Wybór miejsca do spania dla dziecka w pierwszych miesiącach życia ma szczególne znaczenie. Jest to bowiem czas, kiedy spędza ono w nim większość czasu. Wtedy też uczy się siadać, wstawać czy chodzić. Dlatego łóżko małego dziecka powinno być przede wszystkim bezpieczne i komfortowe.


Przydadzą się bardzo demontowane barierki, które chronią dziecko, jednocześnie pozwalając zachować więź z rodzicem. Uważaj na ostre krawędzie i kanty. Mebel dla najmłodszego nigdy nie powinien ich mieć. Jeżeli szukasz łóżek bezpiecznych dla dzieci, istnieje wiele kolekcji, które posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka albo innych zaufanych organizacji czy instytucji.

Funkcjonalne łóżko dla trzylatka i czterolatka

Gdy Wasze pociechy mają już trzy lata, powinniście nabyć nowe, równie funkcjonalne, co poprzednie, łóżko. Przede wszystkim chodzi o jego wymiary. Równie ważne jest to, że trzylatkowie i czterolatkowie często posiadają ogromne pokłady energii. Dzieci w tym wieku uwielbiają różne formy aktywności fizycznej, dlatego koniecznie zainwestujcie w bezpieczne i komfortowe łóżeczko. W dodatku są bardzo ciekawe świata i pragną przygód. Dobrze, gdy ten mebel będzie miał barwne dodatki czy zabawki. Nie zapomnijcie o zaokrąglonych rogach, które dają większe poczucie bezpieczeństwa dziecku.

Wierzę, że ten artykuł pomoże Wam wybrać odpowiednie łóżko dziecięce. Pamiętajcie o wskazówkach na ten temat. Powodzenia!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź