TRYB JASNY/CIEMNY

Niezbędnik urodzinowy - urodziny w przedszkolu i klasie

kącik urodzinowy w przedszkoluUrodziny w przedszkolu, w klasie lub żłobku to doskonała okazja, aby dziecko poczuło się wyjątkowo wśród rówieśników i swojej małej społeczności. W poście znajdziecie sprawdzone urodzinowe patenty i urodzinowe pomoce do wydrukowania, które pomogą jeszcze bardziej uświetnić urodziny dzieci. 

Urodzinowe korony do druku


Korona jest miłym prezentem dla dziecka, sprawia, że czuje się wyróżnione i niezwykłe. W moich grupach zawsze starałam się przygotowywać korony, które nawiązywały do zainteresowań dzieci, tak więc robiłam korony inspirowane Minecraftem, jednorożcami, klockami Lego, księżniczkami  i śmiesznymi potworkami. Na Wasze potrzeby w pliku znajdują się korony z cyferkami i bez. Szablony koron znajdziecie również tutaj. 

korona urodzinowa

szablon korony do drukuKącik urodzinowy


Ciekawym pomysłem na obchodzenie urodzin dzieci jest zorganizowanie kącika urodzinowego. Wystarczy wygospodarować kawałek ściany i przyczepić napis "Urodziny". Ozdobione balonami krzesło sprawdzi się jako tron urodzinowy, a urodzinowe fotogadżety posłużą do wykonania pamiątkowej fotografii.

napis urodzinyKalendarz urodzinowy do druku


Warto powiesić go w widocznym miejscu, posłuży nie tylko do zaznaczenia urodzin dzieci, będzie stanowił również pomoc do nauki miesięcy i postrzegania czasu. Na blogu znajdziecie kilka propozycji kalendarzy urodzinowych, w dzisiejszych materiałach znajdziecie kalendarz balonowy wraz z napisem. Baloniki przyczepiamy w dowolny sposób i zapisujemy na nich cyfrę oznaczającą dzień oraz imiona solenizantów. Nad balonikami przyklejamy napis "Nasze urodziny".

kalendarz urodzinowy do druku


Kupony urodzinowe do druku


To prezent do wydruku, na kuponach znajdziecie różne propozycje, które dziecko będzie mogło wykorzystać podczas roku szkolnego. Podzieliłam je w zależności od wieku, więc zarówno przedszkolaki jak i uczniowie znajdą na nich coś dla siebie. Kupony urodzinowe to łatwy, prosty w wykonaniu i tani prezent dla uczniów. 

kupony urodzinowePoczęstunek - jak zorganizować urodzinowy poczęstunek w przedszkolu i szkole?


Poczęstunek urodzinowy można przygotować podczas luźnej chwili w przedszkolu lub na lekcji wychowawczej. Obchodzenie urodzin bardzo scala grupę, więc zasługuje na odpowiednią oprawę. W moim przedszkolu na taki poczęstunek dzieci przynoszą owoce i przygotowane w domu babeczki - każdemu tę opcję polecam! W babeczkę wbijam świeczkę, dziecko zdmuchuje ją podczas poczęstunku, śpiewamy "Sto lat" i wszyscy są zadowoleni. Później jeśli jest czas i dzieci mają ochotę, bawimy się w popularne zabawy typu "Baba Jaga patrzy!", "Gorące krzesła" i angielskie "Floor is lava song""Freeze dance"

fotogadżety

Prezent urodzinowy – idealny dodatek do urodzinowego stroju w przedszkolu i szkole!

Organizując urodzinowe przyjęcie dla dziecka w przedszkolu lub szkole, warto zadbać nie tylko o poczęstunek, ale również o odpowiedni strój urodzinowy. W tym wyjątkowym dniu każde dziecko chce wyglądać niezwykle i poczuć się wyjątkowo. Doskonałym pomysłem na prezent, który podkreśli uroczysty charakter tego dnia, jest kolorowa spódnica tiulowa dla dziewczynki. Dzieci z radością zakładają spódniczki tutu, czując się jak małe księżniczki czy bohaterowie bajek. Dziewczęca spódniczka tiulowa pettiskirt świetnie sprawdzi się podczas urodzinowych zabaw opisanych powyżej. Zdjęcia z uroczystości w ukochanej spódnicy to także piękna pamiątka na lata. 

Niezbędnik urodzinowy do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Tak tylko mozna by tak za oplata opbracht szablon na korone a tu nie ma takiej mozliwosci bo latwiej jest wydrukowac nic namalowac

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne materiały. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź