TRYB JASNY/CIEMNY

4 mity o wyprawkach szkolnych


Wraz z końcem sierpnia rodzice zaczynają przygotowywać dla swoich pociech wyprawkę szkolną. Niegdyś składała się ona wyłącznie z książek oraz podstawowych artykułów piśmienniczych, dziś natomiast lista rzeczy do kupienia jest naprawdę długa. Kompletowanie szkolnej wyprawki może więc przyprawić rodziców o zawrót głowy. Oto 4 często powielane mity na temat wyprawek, z którymi warto walczyć.

Mit nr 1 - istnieje uniwersalna lista wyprawkowa

W internecie można znaleźć wiele list wyprawek szkolnych, którymi często próbują posiłkować się rodzice. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że nie istnieje jedna, konkretna lista, która sprawdziłaby się w każdym przypadku. Wręcz przeciwnie - zazwyczaj wyprawka szkolna dla każdego ucznia składa się z zupełnie innych rzeczy, w zależności od wieku dziecka, planowanych przedmiotów czy nawet zainteresowań. Oczywiście, możemy posiłkować się gotowymi listami, jednak należy mieć na uwadze, że stanowią one wyłącznie pomoc, a nie główny wyznacznik tego, co musi znaleźć się w naszym koszyku.


Mit nr 2 - warto kupować na zapas

Kupowanie artykułów szkolnych w zapasie to jeden z najczęściej powielanych błędów. Kilkanaście lat temu, gdy były one słabo dostępne w trakcie trwania roku szkolnego, takie postępowanie rzeczywiście miało sens, jednak dziś możemy o niemal każdej porze zakupić potrzebne artykuły, dlatego magazynowanie ich w domu nie ma większego sensu. Weźmy pod uwagę, że niektórych z nich uczniowie nawet nie zużyją, a my będziemy musieli wydatkować na nie sporo pieniędzy. Warto więc kupić tylko to, co rzeczywiście jest potrzebne na rozpoczęcie roku szkolnego, pozostałe artykuły natomiast możemy dokupować sukcesywnie. 


Mit nr 3 - z kompletowaniem wyprawki można czekać na ostatni moment

Nie wszyscy cieszą się z powrotu do szkoły, który czeka ich we wrześniu, starając się jak najdłużej odwlekać moment zakupu niezbędnych na rozpoczęcie roku artykułów. Tymczasem nie jest to dobra decyzja, bowiem w miarę upływu czasu sklepy odwiedza coraz więcej osób, natomiast coraz mniej rzeczy pozostaje do nabycia. Jest to zauważalne zwłaszcza w przypadku, gdy planujemy zakupić dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład laptopy, laptopy gamingowe. Na niektóre modele będziemy musieli poczekać nawet 2 tygodnie, dlatego lepiej nie zostawiać zamawiania ich na ostatnią chwilę. Wyprawkę szkolną warto zacząć kompletować w połowie sierpnia, tak aby z jednej strony z niczym się nie spóźnić, a drugiej strony, aby nie myśleć o powrocie do szkoły na przykład w połowie wakacji.


Mit nr 4 - wyprawka co roku musi zawierać te same artykuły

Zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy jakieś akcesoria nie pozostały naszym pociechom po poprzednim roku szkolnym. Zróbmy więc przegląd szafek oraz plecaka, tak aby upewnić się, że zakupimy jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Bardzo często w czeluściach szafek znajdziemy nowe zeszyty, artykułu piśmiennicze czy innego rodzaju akcesoria, których pociechy mogą używać w nowym roku szkolnym. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a także cennego miejsca w domu. Pamiętajmy jednocześnie, że wyprawka szkolna dla ucznia podstawówki będzie wyglądała nieco inaczej niż dla ucznia klasy maturalnej. Modyfikujmy ją zgodnie z potrzebami dziecka, nie trzymając się kurczowo przyjętych schematów i list, które sporządziliśmy wiele lat temu. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź