TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wybrać idealne łóżeczko z szufladą?


Urządzanie pokoju dziecięcego często przysparza rodzicom wielu problemów. Szczególnie trudno jest wybrać odpowiednie łóżeczko dla swojej pociechy. W końcu mebel do spania będzie służył maluchowi przez kilka najbliższych lat i musi spełniać wiele ważnych funkcji. Na szczęście istnieje kilka kryteriów, które pomogą Ci w podjęciu decyzji. Dowiedz się, jak wybrać idealne łóżeczko z szufladą.

Dlaczego wybór odpowiedniego łóżeczka jest tak ważny?

Sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia dziecka. Warto więc zadbać o to, aby pociecha miała wygodne łóżeczko z szufladą. Nieodpowiednio dobrany mebel może powodować problemy z zasypianiem, a także wpływać negatywnie na jakość snu. Należy także pamiętać, że maluch spędza w nim dużo czasu nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia, kiedy to bawi się i odpoczywa. Dlatego wybór łóżeczka dla dziecka to tak ważna kwestia.

Jak wybrać łóżeczko z szufladą?

Mebel do spania powinien być nie tylko ładny i funkcjonalny, ale także musi zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Podczas zakupu powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą Ci na dokonanie właściwego wyboru. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze łóżeczka z szufladą.

1. Rozmiar


Mebel do spania musi być dopasowany do wielkości pokoju oraz potrzeb dziecka. Strzałem w dziesiątkę są łóżeczka z szufladami w rozmiarach 120x60, które doskonale sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych przestrzeniach.

2. Konstrukcja


Miejsce do odpoczynku powinno mieć solidną i stabilną budowę. Mebel musi być wykonany z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. W łóżeczku nie mogą znajdować się ostre krawędzi i inne niebezpieczne detale, które dziecko mogłoby oderwać lub się o nie skaleczyć.

3. Rodzaj materiału


Mebel wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie służył maluchowi przez długi czas. Dlatego też najlepszym wyborem będzie łóżeczko z szufladą z drewna.

4. Ergonomiczność szuflady


Szuflada powinna być pojemna, aby pomieścić pościel, zabawki, ręczniki czy inne drobiazgi. Podczas wyboru modelu łóżeczka z pojemnikiem zwróć uwagę, czy skrzynka jest umieszczona na prowadnicach. Dzięki temu szuflada podczas wysuwania i wsuwania nie będzie rysowała podłogi. Ponadto pojemnik musi mieć przykrycie, które zapobiegnie zabrudzeniu zawartości.


5. Certyfikaty


Decydując się na łóżeczko z certyfikatami, masz pewność, że kupujesz mebel, który spełnia wszystkie wymagania co do bezpieczeństwa.

6. Design


Mebel do spania musi pasować do wystroju pokoju dziecięcego.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź