TRYB JASNY/CIEMNY

Bajka dla dzieci po angielsku – sposób na efektywną naukę

bajka dla dzieci po angielsku

Ucząc się języków obcych, dobrze jest poznawać je nie tylko poprzez podręczniki i zeszyty ćwiczeń, ale także czerpiąc z prawdziwego życia. Bajka dla dzieci po angielsku to doskonały sposób na to, by maluch opanował nowe słówka, ale przede wszystkim – osłuchał się z językiem.


Umiejętność posługiwania się jakimkolwiek językiem na nic się nie zda, jeśli nie będziemy umieli normalnie, swobodnie wypowiadać się na różne tematy. Oglądając filmy i seriale, słuchając muzyki, czy czytając książki, poznajemy nowe słownictwo, często takie, którego w podręczniku próżno byłoby szukać. Ponadto dowiadujemy się, jak ono funkcjonuje w konkretnych sytuacjach, a nie tylko na karcie zeszytu ćwiczeń. To doskonały sposób na to, by poprawić swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem.

Osłuchanie z językiem jest czymś naprawdę ważnym, szczególnie na początku nauki. W ten sposób uczymy się intonacji, akcentów, poprawnego wypowiadania. Zaproponuj dziecku powtarzanie zasłyszanych słów – to świetna zabawa! Nawet jeżeli nie zrozumie, co mówi, to przyzwyczai swój aparat mowy do wypowiadania obcych dźwięków. Będzie mu w przyszłości o wiele łatwiej!

Jaka bajka dla dzieci po angielsku będzie najlepsza do nauki? Oczywiście nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi na to pytanie! Jest jednak sporo różnych tytułów, godnych polecenia. Zebrałam dla Ciebie najciekawsze!

Bajka dla dzieci po angielsku – wybór najciekawszych tytułów

Rozpoczynając swoje poszukiwania, warto zastanowić się, czy chcemy, aby dziecko jedynie osłuchało się ze słownictwem, czy akcentem lub jednak złapało i nauczyło się danych słówek. Najprościej będzie dobrać bajkę według wieku dziecka. 

Bajka dla dzieci po angielsku, która będzie prosta i zrozumiała nawet dla malucha, to z pewnością “Świnka Peppa”. Ta sympatyczna postać rozśmiesza dzieci na całym świecie. Jej przygody są ciekawe i pouczające. W Polsce bajka dostępna jest w wersji z dubbingiem, ale na YouTube lub innych platformach streamingowych bez problemu znajdziesz odcinki po angielsku. 

Doskonałym, klasycznym przykładem będzie również “Ulica Sezamkowa”. Ukochani bohaterowie od lat uczą i bawią dzieciaki w wielu krajach. Dzięki zabawnej formie, dużej ilości piosenek i humoru, maluchy szybko wciągną się w fabułę i będą zafascynowane. Bajka dla dzieci po angielsku powinna być nie tylko mądra, ale także interesująca! 

Dla starszych dzieci, dla których bajka dla dzieci po angielsku może być już nieco bardziej wymagająca, polecamy przede wszystkim produkcje Disneya i Pixara. Te piękne animacje zapadają w pamięć na długie lata! A pochodzące z filmów piosenki śpiewa się z przyjemnością! Nasze ulubione tytuły? 

  • “Król Lew” – ”The Lion King”,
  • “Mulan”,
  • “Piękna i bestia” – ”The Beauty and the Beast”,
  • “Zaplątani” – ”Tangled”, 
  • “Zwierzogród” – ”Zootopia”,
  • “Vaiana: Skarb Oceanu” – ”Moana”,
  • “Nasze magiczne Encanto” – ”Encanto”.
Dobra bajka dla dzieci po angielsku nauczy ich słownictwa, sprawi, że osłuchają się z językiem, a do tego z pewnością poprawi humor i wprawi w dobry nastrój!

Komentarze

  1. Bardzo żałuję, że sam się nie uczyłem jak byłem dzieckiem, teraz miałbym problem z głowy. Niestety muszę się uczyć tego jezyka, gdyż jest wymagany na rynku pracy :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź