TRYB JASNY/CIEMNY

Ręczne sygnały


Zmęczonym dziecięcym hałasem i marzącym o ciszy, przedstawiam ciekawy sposób na ciszę w klasie - Ręczne sygnały. Na czym polega ta metoda?

Nie da się ukryć, że praca z dziećmi nie należy do najcichszych, w dużej grupie każdy wydaje jakieś odgłosy, chce coś powiedzieć i nie zawsze robi to we właściwym momencie. Na pomoc przychodzą właśnie Ręczne sygnały, czyli kod gestów między nauczycielem a uczniami, w którym wybrane ustawienia dłoni mają swoje znaczenie.

Wprowadzenie w klasie Ręcznych sygnałów, znacząco zmniejszy poziom hałasu. Dzieci nic nie mówiąc będą mogły przekazać najpopularniejsze komunikaty: tak, nie, zgłosić chęć pójścia do toalety, zapotrzebowanie na pomoc, wskazać, że znają odpowiedź lub że potrzebują pomocy.

Wymienione komunikaty są rzecz jasna wymyślone przeze mnie, ale jeżeli w Waszej klasie są inne popularniejsze komunikaty, w pliku znajdziecie obrazki bez napisów, z możliwością napisania ich przez Was. 

Czy Ręczne sygnały sprawdzą się w przedszkolu? Myślę, że tak, ale w nieco starszych grupach, tj. u 5-6-latków. Koniecznie dajcie znać jak radzą sobie z nimi dzieci w Waszych grupach!Ręczne sygnały do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź