TRYB JASNY/CIEMNY

Zakup wózka dziecięcego – na co zwrócić szczególną uwagę?Wózek dziecięcy to produkt, który składa się na tak zwaną wyprawkę dla noworodka. Wybór konkretnego modelu, producenta – z całą pewnością powinien być przemyślany. W żadnym wypadku nie należy podejmować decyzji pochopnie. Promocje, wyprzedaże mogą nas skutecznie odwieść od tego, co najważniejsze… Podpowiadamy, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wyboru wózka dla dziecka.

Wózek dziecięcy – który wybrać?

Pierwszy wózek, w którym powinno się przewozić dziecko, to wózek głęboki. W tego typu wózku – gondoli – dziecko podróżuje w jedynej właściwej i bezpiecznej dla niego pozycji leżącej. Przy obecnej różnorodności produktowej nie musimy jednak decydować się na wybór dokładnie tego wózka dla niemowlaka…

Świetną alternatywą jest wózek 2w1 – określany jako wózek głęboko-spacerowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to model wielofunkcyjny, który posłuży dziecku i jako klasyczna gondola, i (na późniejszych etapie) jako spacerówka. Co istotne, zakup tego rodzaju wózka jest zdecydowanie tańszą opcją w porównaniu z zakupem dwóch wózków oddzielnie – gondoli i spacerówki.

Wózek dla dziecka – dlaczego jego waga i wymiary są ważne?

Podczas zakupu wózka dziecięcego koniecznie sprawdźmy jego wagę i wymiary. Dla osób mieszkających w bloku bądź kamienicy na 3, 4 piętrze bez windy, kwestia ta będzie miała ogromne znaczenie. Równie ważne są wymiary wózka dla dziecka, jakie osiąga po złożeniu oraz system szybkiego składania. Warto sprawdzić oba te aspekty choćby ze względu na przewożenie wózka w bagażniku samochodowym. Nie możemy sobie pozwolić, żeby wózek ledwo co mieścił się w tylnej części naszego pojazdu bądź każdorazowo siłować się z jego składaniem.

 
Wózek dla niemowlaka – jakie koła są najlepsze?

W przypadku wózka dla dziecka koła to bardzo istotna kwestia. Jeśli chodzi o wózki 2w1 lub 3w1 (na które decyduje się znaczna część rodziców), większość z nich posiada koła pompowane lub żelowe. To właśnie one odznaczają się doskonałą amortyzacją, a co za tym idzie, gwarantują najwyższy komfort prowadzenia wózka, jak również – z punktu widzenia maluszka – podróżowania w nim. Wspomnieć należy również o wielkości kół w wózku dziecięcym wielofunkcyjnym. Duże koła doskonale poradzą sobie w każdym terenie.

Chcesz kupić bezpieczny, komfortowy i nowoczesny wózek dla dziecka? Zajrzyj do sklepu internetowego Smykoland lub odwiedź jeden z 5 punktów stacjonarnych – sklep dziecięcy w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Koninie lub Gnieźnie.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź