TRYB JASNY/CIEMNY

Komfort i higiena dla maluszków: smoczki jednorazowe

smoczek jednorazowy

Chcesz zapewnić jak największy komfort oraz higienę dla swojego maluszka podczas karmienia? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smoczków i nie wiesz, które wybrać? Pozwól, że postaramy się przybliżyć Ci ten temat i rozwiać wszystkie wątpliwości. W sklepach pełno jest pięknych, kolorowych smoczków, które zwracają nasza uwagę przy pomocy barwnych opakowań. Ale czy jest to dobre kryterium wyboru?


Komfort i higiena dla maluszków: Smoczki jednorazowe

Chcesz zapewnić jak największy komfort oraz higienę dla swojego maluszka podczas karmienia? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smoczków i nie wiesz, które wybrać? Pozwól, że postaramy się przybliżyć Ci ten temat i rozwiać wszystkie wątpliwości. W sklepach pełno jest pięknych, kolorowych smoczków, które zwracają nasza uwagę przy pomocy barwnych opakowań. Ale czy jest to dobre kryterium wyboru?

Smoczki do karmienia – na co zwrócić uwagę?

Dopasowanie smoczka do potrzeb i preferencji małego dziecka często nie jest takie proste, szczególnie kiedy nie wiemy od czego zacząć i na co powinniśmy zwrócić uwagę. Najważniejsze kwestie podczas wyboru idealnego smoczka to:

 • Materiał wykonania – należy zwrócić uwagę na to, z czego wykonany jest smoczek. Duża część dzieci ma uczulenie na lateks, który jest powszechnie stosowany w tych produktach. Dlatego warto szukać smoczków bez-lateksowych, a takie są dostępne na rynku.
 • Łatwość czyszczenia – pamiętajmy, że przecież od czystości smoczka zależy zdrowie naszego maluszka, dlatego warto wybierać takie, które w łatwy sposób można wyczyścić. Najlepiej jednak rozejrzeć się za smoczkami, które są jednorazowe -  w takim przypadku problem czyszczenia znika, a dodatkowo produkt zapakowany sterylnie jest gotowy do użycia od razu po rozpakowaniu, co znacznie przyspiesza proces karmienia.
 • Akceptacja przez dziecko – każde dziecko jest inne, więc należy dopasować smoczek pod jego potrzeby, czasami zanim znajdziemy odpowiedni model, musimy przetestować całą masę produktów. Należy uzbroić się w cierpliwość i dać dziecku szansę na zapoznanie się z różnymi wariantami.
 • Bezpieczeństwo – warto upewnić się, że smoczek produkowany jest przez znaną, pewną markę, która zajmuje się artykułami dla niemowląt, wtedy mamy pewność że produkt przeszedł rygorystyczne testy i na pewno jest bezpieczny
 • Kształt smoczka – część dzieci preferuje smoczki symetryczne, a część woli smoczki w kształcie anatomicznym, zbliżonym do kształtu sutka mamy.

Smoczki jednorazowe – co zyskujemy?

Smoczki jednorazowe w porównaniu z wielorazowymi mają kilka ciekawych zalet, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem. Wśród głównych zalet można wymienić:

 • Gotowe do natychmiastowego użytku – smoczki jednorazowe zazwyczaj pakowane są sterylnie, w specjalnie opakowania. Dzięki temu są gotowe do użytku tuż po rozpakowaniu.
 • Higiena – smoczki są higieniczne i sterylne bez względu na warunki.
 • Brak konieczności czyszczenia – smoczki po wykorzystaniu możemy po prostu zutylizować i nie musimy przejmować się ich odpowiednim oczyszczeniem, tak żeby nie zaszkodzić maluszkowi.
 • Idealne w podróży – smoczki jednorazowe świetnie sprawdzają się w trasie, kiedy ciężko o zachowanie sterylnych warunków, produkty dziecka zazwyczaj spakowane są w torbach, a dzięki szczelnemu zamknięciu są gotowe do natychmiastowego użytku nawet po długiej podróży.
 • Przystępna cena – smoczki jednorazowe dostępne są w przystępnych cenach, często w gotowych pakietach po kilka sztuk.
 • Duży wybór modeli – smoczki jednorazowe często dostępne są w wersji standardowej, która zapewnia średni przepływ pokarmu, w wersji wcześniak, która zapewnia wolniejszy przepływ pokarmu dla dzieci urodzonych przedwcześnie oraz w wersji ortodontycznej, która jest anatomicznie zbliżona do kształtu sutka mamy.
 • Praktyczne w sytuacjach awaryjnych – smoczki jednorazowe są bardzo przydatne w sytuacjach awaryjnych, kiedy konieczne jest szybkie zapewnienie dziecku smoczka, a nie ma dostępu do środków umożliwiających czyszczenie smoczka.
 • Bezpieczeństwo alergiczne – smoczki dostępne są w wersji bez lateksu, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla dzieci, które są alergikami.

Ze względu na powyższe zalety, warto zastanowić się czy wybór smoczka jednorazowego nie jest dobrym wyborem, nawet gdyby miały być stosowane tylko jako uzupełnienie wyposażenia w przypadku podróży. Jeśli szukasz wysokiej jakości smoczków jednorazowych, warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie internetowej Milklab.pl. Jest to produkt, który warto mieć pod ręką, zwłaszcza posiadając małe dziecko.

Komfort karmienia z zastosowaniem smoczków jednorazowych

Smoczki jednorazowe zapewniają wyższy komfort karmienia, ponieważ możemy użyć je w każdej wymagającej tego chwili. Nie ma konieczności wyparzania, dezynfekowania i szukania smoczka. Po prostu bierzemy jeden z wcześniej zakupionych produktów, otwieramy opakowanie i możemy przejść do karmienia dziecka. Jest to bardzo istotne, szczególnie w pierwszych miesiącach życia maluszka, kiedy jego organizm jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek zanieczyszczenia i wymaga zapewnienia wysokiej sterylności. Dodatkowo mama w tym okresie jest najczęściej zmęczona i wygodniej jest jej sięgnąć po jednorazowe rozwiązanie w momencie kiedy nie może zostawić maluszka samego nawet na chwilę.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź