TRYB JASNY/CIEMNY

Jaki otulacz do fotelika samochodowego wybrać, aby zapewnić bezpieczeństwo maluszkowi?Pierwsze podróże samochodem dziecka to duży stres dla rodziców. Obawiają się oni, jak maluch zniesie jazdę, czy będzie mu wygodnie, czy nie za zimno, a może wręcz odwrotnie - czy za bardzo się nie zgrzeje. O ile na to, czy maluszek polubi samochodowe wyprawy, nie mamy większego wpływu, o tyle na jego komfort i bezpieczeństwo już tak. Otulacz do fotelika pomoże je zapewnić. Czym on jest, kiedy warto go kupić i jaki wybrać?

Czym jest otulacz do fotelika samochodowego?

Otulacz do fotelika jest niczym innym jak ciepłym kocem, który ma zagwarantować maluszkowi komfort termiczny w czasie jazdy autem. Jego rolą jest również zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas podróży. Od klasycznych kocyków i otulaczy modele przeznaczone do samochodowych fotelików różnią się wymiarami, a także tym, że posiadają wycięte otwory na pasy bezpieczeństwa. Te cechy sprawiają, że są one bardziej praktyczne, wygodniejsze i łatwiejsze w zamontowaniu. Dzięki specjalnym otworom na 5-punktowe pasy zamontowanie otulacza jest kwestią kilku sekund. Bez problemu można to zrobić, nawet gdy maluch śpi. 

Otulacz do fotelika to akcesorium, którego można używać od pierwszych dnia życia dziecka. Sprawdzi się już podczas pierwszej samochodowej podróży - ze szpitala do domu. W otulacz warto się wyposażyć przede wszystkim zimą i jesienią. Mimo to będzie on też przydatny w chłodniejsze wiosenne, a nawet letnie dni.

Dlaczego warto korzystać z otulacza do fotelika?

Otulacz do fotelika to akcesorium, o którym zakupie powinien pomyśleć każdy rodzic przemieszczający się z dzieckiem samochodem. Podstawową zaletą jego stosowania jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, Jest to możliwe, dzięki temu, że pasy są odpowiednio przypięte. Oprócz tego otulacz zapobiega przegrzaniu dziecka lub jego wyziębieniu. Maluszek nie musi podróżować bowiem w grubej kurtce/kombinezonie, czy odwrotnie - w cienkiej bluzeczce, czy body. Otulacz pokryje i otuli, a jednocześnie będzie regulował temperaturę ciała.  

Jaki otulacz do samochodu jest najlepszy?

W samochodzie najlepiej sprawdzi się otulacz z otworami na 5- punktowe pasy. Będzie on pasował do każdego pojazdu, a także każdego fotelika. Ważny jest również materiał jego wykonania. Rodzice sięgać powinni tylko po otulacze do fotelika uszyte z certyfikowanych (znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX®), hipoalergicznych materiałów. Właściwości takie wykazuje 100% bawełna, a także wykorzystywany przez Jukki.pl velvet i minky. Tkaniny te są nie tylko bezpieczne dla skóry dziecka, ale także przyjemne i delikatne w dotyku. Rodzice doceniają również, że można je bez problemu prać w pralce (w całości), prasować oraz suszyć metodą tradycyjną. Dzięki temu łatwo zachować ich czystość oraz pozbyć się z powierzchni otulacza bakterii, wirusów, roztoczy. 

Plusem każdego otulacza do fotelika od Jukki jest przyjazny wzór. Wybierać można między uroczymi zwierzątkami, minimalistycznymi kształtami geometrycznymi, zabawnymi samochodzikami, delikatnymi kwiatami i zwariowanymi esami-floresami.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź