TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie krzesło obrotowe dla Twojego dziecka?


Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka to podstawa, aby mogło wygodnie przy nim odrabiać lekcje, czytać, rysować i wykonywać inne czynności. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że jest w czym wybierać. Kluczowej jest to, aby dopasować krzesło jak najlepiej do indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka. Na uwadze powinno się mieć wszystkie elementy składające się na mebel, czyli oparcie, siedzisko, kółka, regulacje, podłokietniki itd.


Jakiego krzesła obrotowego potrzebuje Twoje dziecko?

Nie ma jednego idealnego krzesła obrotowego dla wszystkich, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście. Najlepiej będzie wybrać się z dzieckiem dla sklepu, aby dobrać dla niego idealny model. Znaczenie ma oczywiście rozmiar krzesła do biurka, odpowiedni dla użytkowników w konkretnym przedziale wiekowym. Inny mebel będzie potrzebny dla pierwszoklasisty niż nastolatka. W przypadku najmłodszych znaczenie ma wyrobienie właściwych nawyków siedzenia i utrzymywania prawidłowej postawy.

Dobre krzesło obrotowe, czyli jakie?

Każde krzesło młodzieżowe z edinosa jest dodatkowo regulowane, aby móc dostosować je do wzrostu użytkownika, który zmienia się stosunkowo szybko. Z kolei nastolatkowie spędzają zdecydowanie więcej czasu przy biurku, korzystają z niego podczas nauki i pracy przy komputerze. Potrzebują krzesła bardziej zaawansowanego, które zapewni odpowiednie podparcie zarówno dla odcinka lędźwiowego, jak i karku. Godne polecenia są przykładowo modele gamingowe, przystosowane do długotrwałego użytkowania. Przy wyborze krzesła powinno się mieć zawsze na uwadze wzrost i wagę dziecka.

Co ma znaczenie przy wyborze krzesła/fotela obrotowego dla dziecka?

Jak już zostało wspomniane, przy zakupie krzesła obrotowego istotne jest wybranie odpowiedniego oparcia, które pozwoli na przyjmowanie właściwej pozycji podczas siedzenia. Na uwadze powinno się mieć przede wszystkim jego wysokość i wyprofilowanie. Dobre oparcie sięga dziecku od łopatek i wspiera cały obszar aż do lędźwi. W ten sposób cały kręgosłup zostaje odciążony dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała, co przeciwdziała dolegliwościom bólowym. Szukać powinno się krzesła z oparciem wyprofilowanym w kształt litery S.

Kolejną kwestią jest wygodne siedzisko, o czym w dużej mierze decyduje jego wypełnienie. Godne polecenia są krzesła obrotowe, które wypełniono gąbką, tapicerowane. W ich przypadku można liczyć na wysoki komfort siedzenia, co ma szczególne znaczenie przy dłuższym użytkowaniu. Mile widziane są także podłokietniki, które zapewniają dodatkowe wsparcie, przeciwdziałają szybkiemu męczeniu się rąk.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania krzesła obrotowego?

Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego krzesła obrotowego dla dziecka jest to, aby miało ono regulację wysokości i oparcia. Im więcej możliwości regulacji, tym lepiej, bo pozwala na dopasowanie mebla do potrzeb użytkownika. Wiele modeli ma nawet regulowane podłokietniki. Warto wybrać krzesło pozwalające na zmianę wysokości siedziska, kąta nachylenia i wysokości oparcia. Pomocna będzie regulowana podpora karku, szczególnie przy wielogodzinnym siedzeniu przy biurku. W ten sposób można uchronić dziecko przed nadwyrężaniem górnego odcinka kręgosłupa szyjnego.

Jak wybrać odpowiednie krzesło dla dziecka?

Nie bez znaczenia są kółka w krześle, z jakiego zostały wykonane materiału. Powinny być dostosowane do rodzaju nawierzchni, aby umożliwiać bezproblemowe przemieszczanie się, przeciwdziałać bezwiednemu ślizganiu się. Inny typ kółek sprawdzi się na dywan, panele, gumolit. Obowiązkowo muszą być wyposażone w blokadę, aby nie doszło do samoczynnego odsuwania się krzesła od biurka. Na uwadze powinno się mieć także to, z jakich materiałów wykonano mebel. Wpływa to na jego walory użytkowe i estetyczne. Krzesło musi być solidne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zaleca się wybierać modele z oparciem i siedziskiem z materiału przyjaznego skórze, z dodatkiem przewiewnej siateczki.

Podsumowanie

Podsumowując, przy wyborze krzesła obrotowego dla dziecka powinno się mieć na uwadze przede wszystkim:

  • Oparcie,
  • Regulację elementów,
  • Podporę karku i lędźwi,
  • Podłokietniki,
  • Dopasowanie do biurka,
  • Rodzaj materiałów,
  • Jakość wykonania,
  • Bezpieczeństwo użytkowania,
  • Rodzaj kółek,
  • Wiek użytkownika.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź